Ексклюзиви
Неділя, 06 квітня 2014 11:27

Падіння ВВП і політична нестабільність: експерти розказали, як криза в Україні вдарить по Росії

Криза в Україні має негативний вплив на російську економіку і може потенційно призвести до політичної нестабільності в Росії.

Такого висновку досягла міжнародна консалтингова фірма, що надає стратегічний аналіз світових подій, Oxford Analytica, пише Радіо Свобода.

Автори доповіді вважають, що хоч українська криза є місцевою, її наслідки поширюються далеко за кордони країни. У своїй роботі вони розглянули вплив ситуації України на чотири аспекти – Макроекономіку Росії, світову енергетику, фінанси та продовольчі товари.

Згідно з результатами доповіді, напружена ситуація в Україні пришвидшує чи збільшує вже існуючі негативні тенденції в російській економіці. Так, наприклад, фахівці прогнозують зниження росту ВВП Росії та збільшення відтоку капіталу через погіршення відносин Москви зі США та Європою, а також побоювання щодо можливих санкцій. За умови подальших несприятливих умов для торгівлі та зниження державних витрат, хоча й з низькою ймовірністю, з'являється ризик політичної нестабільності в Росії.

Ситуація в Україні також призвела до оновленої та посиленої уваги до залежності Європи від російського газу. "Зимою 2014-15 років, ймовірно, з'явиться ризик перебоїв постачання газу з Росії, але лише через газопроводи, які пролягають Україною", – зазначено у звіті.

Автор: Радіо Свобода
 

Його автори зробили висновок, що будь-які втручання Росії що постачання газу в Європу призведуть до збільшення зусиль в пошуках диверсифікації поставок газу. Ця диверсифікація, скоріш за все, призведе до будівництва нових газопроводів та імпорту зрідженого природного газу зі США. Хоча, зазначають автори доповіді, для того, щоб підірвати позицію Росії на ринку, знадобиться не один рік. Щодо фінансової сфери, то автори доповіді вважають, що криза в Україні не призведе до погіршення відносин світового ринку з ринками, що розвиваються. Довгострокова економічна та фінансова ситуація в самій Україні також отримала доволі позитивний прогноз.

"Вона залежатиме не стільки від ідеологічних підсумків нинішніх президентських виборів, скільки від того, наскільки надійна та функціональна влада буде зібрана в Києві", – мовиться у звіті.

Зараз ви читаєте новину «Падіння ВВП і політична нестабільність: експерти розказали, як криза в Україні вдарить по Росії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

7

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 12890
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода