Представники опозиційних сил пропонують зберегти в законодавстві чинну норму про можливість відхилення від ринкових цін на 20% (що фактично дозволяє платникам податків легально не сплачувати мільярди до бюджету).
Про це йдеться в законопроекті "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення", який опинився в розпорядженні Gazeta.ua. Автори документу (поки що він не зареєстрований у парламенті) – С. Терьохін ("Батьківщина"), Л. Денісова ("Батьківщина"), М. Блавацький ("Свобода"), М. Бурбак ("Батьківщина"), І. Кривецький ("Свобода").
"Існування можливості 20-відсоткового відхилення, передбаченого законодавством, нівелює значення правил трансфертного ціноутворення та фактично означає, що контролю за ним немає. – зауважував голова податкового комітету Європейської бізнес-асоціації, партнер, керівник податково-юридичної практики Ernst&Young Володимир Котенко. – 20-відсоткового відхилення абсолютно достатньо для того, щоб вивести необхідну маржу в будь-яку бажану країну. Передбачене урядовим законопроектом регулювання більш жорстке для тих, хто зловживав нинішніми вкрай ліберальними правилами".
В "опозиційному" законопроекті пропонується також встановити, що під податковий моніторинг підпадатимуть операції обсягом 60 млн грн на рік, в той час як уряд за більш жорсткий критерій – 50 млн грн.
У законопроекті представників "Батьківщини" та "Свободи" також висувається ідея встановити штрафні санкції за порушення "трансфертного" законодавства у розмірі 1 гривні до 1 січня 2016 року, у той час як в законопроекті Міндоходів – лише до 1 липня 2014 року.
У проекті закону, підготовленому опозиціонерами, також йдеться про обов'язкове подання первинної документації платниками податків. Водночас у Міндоходів раніше заявляли про готовність відмовитися від цього положення для полегшення життя бізнесу (спочатку ця пропозиція теж мала місце).
Коментарі
2