Комітет ООН з дотримання Кіотського протоколу (Конвенції про зміну клімату) на своєму засідання 12 жовтня визнав некоректним ведення Україною Кадастру викидів парникових газів до 2008 р.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів України.
У зв'язку з цим комітет вирішив тимчасово заборонити торгувати квотами на викид парникових газів в рамках Кіотського протоколу.
У той же час, в України залишається можливість продавати одиниці скорочення викидів (термін, який використовується для визначення скорочень викидів парникових газів: діоксиду вуглецю, метану, закису азоту, гідрофторвуглеців, перфторвуглевожнів і гексафториду сірки) за міжнародною процедурою.
"На жаль, помилки минулого уряду створюють проблеми щодо реалізації Кіотського протоколу в Україні, - прокоментував це рішення міністр екології та природних ресурсів Микола Злочевський. - Переконаний, що коли Комітет із дотримання розгляне звіт про ведення Кадастру викидів парникових газів в 2010 р., все проблемні питання будуть зняті. Це відбудеться найближчим часом ".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скандальні "кіотські гроші" дадуть Могильову на оновлення автопарку
Засідання Комітету з дотримання Кіотського протоколу запевнило 12 жовтня в німецькому Бонні.
На одному з наступних найближчих засідань Комітет розгляне звіт України про ведення Кадастру викидів парникових газів до 2010 р.
19 вересня повідомлялося, що міністр екології погодив з Організацією з розробки нових енергетичних та промислових технологій (НЕДО, Японія) проекти, які в перспективі будуть реалізовуватися в рамках Кіотського протоколу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тимошенко про "кіотські гроші": Обов'язково так зробила би знову
У середині вересня Президент України Віктор Янукович попередив прем'єр-міністра України Миколу Азарова та першого віце-прем'єра, міністра економічного розвитку Андрія Клюєва про можливі звільнення в разі невиконання Україною міжнародних зобов'язань за Рамковою конвенцією ООН про зміну клімату та за Кіотським протоколом до даної програми.
13 вересня повідомлялося про рішення Кабінету міністрів продано 6 млн 712,113 тис. тонн еквівалента CO2.
Коментарі
6