Колишній прем'єр-міністр Японії Абе Сіндзо розповів, що Росія та Японія не підписали мирну угоду в тому числі через анексію Криму Росією.
Про це повідомляє видання Nikkei Asian Review, що цитує японського експосадовця
За словами Абе Сіндзо, у 2018 році Японія та РФ були дуже близькі до остаточного врегулювання територіальної суперечки. Проте міждержавну угоду так і не підписали через "зовнішні фактори". Мова про збільшення напруги у відносинах між США та Росією, причиною якої стала окупація українського півострова.
Японія протягом тривалого часу оскаржує приналежність чотирьох островів Курильської гряди – Ітурупа, Шикотана, Кунашира та Хабомаї. Ці японські території були окуповані Радянським Союзом наприкінці Другої світової війни.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Папа Римський може відвідати Білорусь
Через вказану територіальну суперечку Росія та Японія досі не можуть підписати мирний договір. У листопаді 2019 року після зустрічі Сіндзо Абе та Володимира Путіна стало відомо, що Японія готова повернутися до декларації стосовно островів 1956 року. У ній СРСР погоджувався передати Японії Хабомаї та Шикотан після підписання мирного договору.
У січні 2020 року в Москві відбувся ще один раунд перемовин між президентом Росії Володимиром Путіним і прем'єр-міністром Японії Сіндзо Абе. Після цієї зустрічі у Кремлі зазначили, що "поки не фіксують будь-яких змін в позиції Японії".
Парламент Японії призначив 71-річного лідера керівної Ліберально-демократичної партії Йосіхіде Сугу новим прем'єр-міністром країни. Його підтримали 314 депутатів з 462 у нижній палаті парламенту, яка відповідно до Конституції має вирішальне слово під час обрання голови уряду.
Коментарі