четвер, 01 листопада 2007 16:53

Огризко розповів, чому ЮНЕСКО не визнав Голодомор геноцидом

Генеральна конференція ЮНЕСКО не дала політичної та юридичної оцінки Голодомору в Україні в ухваленій сьогодні резолюції, оскільки це не в її компетенції.

Про це в інтерв"ю УНІАН повідомив перший заступник міністра закордонних справ України Володимир Огризко.

"ЮНЕСКО не є політичною організацією, вона не є ООН, а є спеціальним органом, який опікується питаннями науки, культури, освіти, інформації. Тому давати політичні оцінки, давати юридичні оцінки вона не може", - сказав він.

Водночас Огризко зазначив, що прийняття резолюції про вшанування пам"яті жертв Голодомору в Україні є дуже важливим, оскільки ЮНЕСКО стала першою міжнародною організацією універсального характеру, яка схвалила таку резолюцію.

Огризко також зауважив, що резолюція ЮНЕСКО про Голодомор в Україні була на порядку денному разом із резолюцією про Голокост, і ці документи є дуже схожими.

Він також висловив задоволення тим, що завдяки роботі української делегації слово "голодомор" стало певним кліше в стінах ЮНЕСКО.

"Слово "голодомор" в резолюції згадано шість разів. Ми вперше ввели це слово як поняття… І сьогодні в ЮНЕСКО прекрасно розуміють, що таке голодомор", - сказав Огризко.

Він також ще раз наголосив, що українська делегація продемонструвала б себе абсолютно непрофесійною, якби намагалася добитися від ЮНЕСКО визнання Голодомору актом геноциду українського народу.

"Тоді б це питання не розглядалося б взагалі", - сказав він.

Сьогодні, 1 листопада, 34-а сесія Генеральної конференції ЮНЕСКО, до складу якої входять 193 країни, одноголосно прийняла Резолюцію про "Вшанування пам"яті жертв Голодомору в Україні".

Як зазначається в повідомленні МЗС з цього приводу, Генеральна конференція ЮНЕСКО, нагадуючи про Голодомор 1932-33 років, через який загинули мільйони безвинних українців, висловила впевненість у тому, що трагедія Голодомору, яка була викликана жорстокими діями та політикою тоталітарного сталінського режиму, має стати попередженням сучасним та майбутнім поколінням з метою дотримання демократичних цінностей, прав людини та законності.

У тексті Резолюції Генеральна конференція ЮНЕСКО вшанувала пам`ять загиблих та висловила співчуття жертвам Голодомору 1932-33 років в Україні та жертвам голоду, що також мав місце у Росії, Казахстані та інших частинах колишнього СРСР.

Генеральна конференція також привітала ініціативу України щодо організації заходів до 75-річчя Голодомору 1932-33 років в Україні та запросила країни-члени ЮНЕСКО розглянути питання своєї участі у пам"ятних заходах.

Крім того, Генеральна конференція звернулася до країн - членів ЮНЕСКО із закликом поширювати інформацію про Голодомор шляхом її включення до просвітницьких та науково-дослідних програм з метою засвоєння майбутніми поколіннями уроків цієї трагічної сторінки історії.

Питання вшанування пам"яті жертв Голодомору 1932-33 років було внесено Україною у співавторстві з 45 іншими країнами - членами ЮНЕСКО.

Зараз ви читаєте новину «Огризко розповів, чому ЮНЕСКО не визнав Голодомор геноцидом». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути