Минуло пів року з часу ліквідації Окружного адміністративного суду міста Києва.
Водночас голова ліквідованого суду Павло Вовк, якого підозрюють у створенні злочинної організації і який перебуває під санкціями Сполучених Штатів Америки, та інші обвинувачені продовжують бути суддями та отримувати чималу зарплату. З 1 грудня по 31 травня судді ОАСК отримали з кишень платників податків 40 970 928 грн, повідомила голова організації "Автомайдан" Катерина Бутко.
Вовк отримав майже 1,2 млн грн.
Його заступник Євгеній Аблов отримав за цей період найбільше – понад 1,5 млн грн.
У порядку денному Вищої ради правосуддя на 20 червня стоїть питання відставки Аблова.
"Він якнайшвидше хоче втекти на пенсію із довічним утриманням у сотні тисяч. Адже у Верховній Раді вже зареєстровано законопроєкт, який прямо забороняє звільнення суддів у почесну відставку. Якщо щодо них існує не розглянута дисциплінарна скарга або вони є підозрюваними чи обвинуваченими у злочинах", – повідомила Бутко.
Вовк, Аблов і ще п'ять суддів є обвинуваченими у справі "плівок ОАСК".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський скликає РНБО. Говоритимуть про корупцію
За версією обвинувачення, всі семеро діяли у межах злочинної організації, яка мала на меті захопити державну владу, встановивши контроль над Вищою кваліфікаційною комісією суддів, Вищою радою правосуддя і створивши штучні перешкоди у їхній роботі.
"І це в час, коли вся країна скидається на пікапи, квадрокоптери, рації та інше найнеобхідніше для наших захисників. Відповідальними за те, як довго така ситуація триватиме, є Верховна Рада, Вища рада правосуддя і Вища кваліфкомісія суддів", – сказала Бутко.
У грудні минулого року президент Володимир Зеленський підписав закон про ліквідацію ОАСК.
Перед цим США запровадили санкції проти Вовка й двох членів його родини. Державний департамент США заявив, що санкції – у зв'язку з вимаганням хабарів в обмін на втручання у судові процеси.
Торік у червні Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерували до суду обвинувальний акт щодо Вовка і суддів ОАСК у справі про зловживання впливом.
Коментарі