У німецькому Бундестазі закликають владу України з повною серйозністю поставитися до інциденту із затриманням в аеропорту "Бориспіль" керівника представництва Фонду Аденауера у Києві Ніко Ланге.
Про це сказав в інтерв"ю Deutsche Welle голова Комітету з питань Європи Бундестагу Гунтер Кріхбаум.
За його словами, "важливо, аби зараз відбулося повноцінне розслідування інциденту. Ми дуже стурбовані. І це стосується не лише умов роботи німецьких фондів в Україні. Йдеться про значно більше. Йдеться насамперед про те, яке значення має свобода слова і вираження думки в Україні, яка постійно заявляє про прагнення наближатися до європейських стандартів. Свобода вираження думки потрібна не лише фондам, але й громадським організаціям, усім громадянам".
Кріхбаум наголосив, що "з курсом європейської інтеграції не може бути сумісним, коли обмежують демократію і права людини. Ці події можуть ускладнити німецько-українські відносини. Саме тому важливо розслідувати те, що відбулося. Я дуже на це сподіваюся. Водночас, треба зауважити - підтверджується саме те, про що писав у своїх звітах пан Ланге. На жаль, події засвідчили його правоту.
Сподіваюся, це залишиться поодиноким випадком, а не стане у майбутньому частиною системи. Не хочеться, щоби це стало способом залякування людей: мовляв, "дивіться, ми можемо таке робити навіть з представниками Фонду Аденауера". Якщо все зведеться саме до цього, то німецький уряд не залишить це без коментарів".
На запитання, чи влаштовує Берлін відсутність офіційних пояснень інциденту з Києва, Кріхбаум сказав: "Це абсолютно неприйнятно! Україна зараз веде переговори про асоціацію з Європейським Союзом. Ця угода у майбутньому буде предметом розгляду Бундестагу. Я не можу собі уявити, що німецький парламент, зокрема, фракція ХДС/ХСС, схвалить цей документ, якщо все залишиться так, як є. Я можу лише закликати українське керівництво із повною серйозністю поставитися до цього питання. Розслідувати цей інцидент - в інтересах Києва".
26 червня керівника українського представництва німецького Фонду Конрада Аденауера Ланге впродовж 10 годин в аеропорту "Бориспіль" не пропускали в Україну.
29 червня Міністерство закордонних справ України заявило, що утримується від коментарів щодо інциденту із забороною на в"їзд в Україну Ланге.
27 травня у своїй аналітичній статті "Перші 100 днів після зміни влади в Україні: авторитарні тенденції і зближення з Росією", розміщеній на офіційному сайті представництва в Україні фонду, Ланге критично оцінив дії команди нового Президента Віктора Януковича і зміни в Україні, які відбулися після його приходу до влади.
Коментарі
9