Три роки тому, 29 березня 2016-го, члени Національного агентства з питань запобігання корупції обрали своєю головою Наталію Корчак.
За два роки вона залишила посаду голови НАЗК. Її місце зайняв Олександр Мангул. екс-очільницю призначили координатором з гендерної рівності в агенції.
Gazeta.ua згадує, чим найбільше запам'яталась Корчак на чолі Нацагентства.
Електронні декларації
12 серпня НАЗК мало запустити систему електронного декларування. Запуск декларування прямо пов'язували з наданням Україні безвізового режиму з ЄС. Однак перед Держспецзв'язок відмовився видавати на систему свій сертифікат - до системи потрібно було внести доробки.
Електронне декларування запустили вчасно, але система не працювала. Декілька днів намагались запустити програму. Вона запрацювала тільки з 1 вересня.
Прем'єр Гройсман після зриву декларування закликав Корчак піти у відставку.
"Ви самі нездатні організувати роботу вашого сайту, і таким чином ви ставите інших людей під загрозу двох років в'язниці. І таких сотні тисяч людей у нашій країні", - заявив він тоді.
За 2016-2018 роки до реєстру е-декларацій НАЗК подали майже два мільйони декларацій. Однак їх перевіряють вручну через відсутність автоматизованої системи перевірки. Таким чином працівники НАЗК перевірили 164 декларації.
Премії
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАЗК знайшло порушення у рахунках Зеленського
На посаді очільниці НАЗК Корчак також запам'яталась великими преміями для працівників агентства. Розмір залежав від посади і становив від 25 — 200% окладу в червні 2016-го до 450% у грудні 2016-го. Найбільші премії отримувала Корчак - 165,5 тисяч грн.
"Ці премії отримували за роботу. Запущений процес електронного декларування, запущений механізм перевірки фінансування партій, здійснюється постійна робота, пов'язана із запобіганням корупції", - заявила тоді Корчак.
Незадекларована автівка
У листопаді 2017-го проти Корчак відкрили справу щодо незадекларованої автівки у Національному антикорупційному бюро. Одразу після того, як в НАЗК заявили, що склали на голову НАБУ Артема Ситника протокол про корупцію. Спеціальна антикорупційна прокуратура забрала справу у НАБУ і скасувала допит - через конфлікт інтересів.
Пізніше слідчий НАБУ намагався вручити повістку свекрусі Корчак, який за документами належить автівка, але його зачинили у квартирі. Слідчим почала займатись поліція.
Справа щодо незадекларованої автівки фігурувала у догані керівнику САП Назару Холодницькому. Тоді директор НАБУ Артем Ситник звинуватив його у відмові дати доступ до речей Корчак.
Корчак тривалий час викладала на юрфаку Чернівецького університету імені Юрія Федьковича, там навчала екс-прем'єра Арсенія Яценюка, рецензувала його роботу.
Коментарі
1