Про це пише німецьке Інтернет-видання "Русланд–Актуел", посилаючись на свої джерела в європейському департаменті МВФ.
Німецьке видання стверджує, що на весняній спільній сесії МВФ та Світового банку у Вашингтоні прозвучало занепокоєння економічною політикою Кабінету міністрів України, що може призвести до згортання співпраці МВФ з Києвом.
"У європейському департаменті МВФ вважають впровадження антикризового пакету шляхом прийняття постанов уряду доволі сумнівним з юридичної точки зору", - пише "Русланд–Актуел".
В МВФ також занепокоєні відходом уряду Юлії Тимошенко від ліберального економічного курсу, що підтверджує ініціатива уряду щодо передачі контролю над "Дніпроенерго" Рінату Ахметову всупереч рішенню Верховного Суду України.
У Вашингтоні, зазначає видання, заявили, що приклад з "Дніпроенерго" є сигналом для інших інвесторів про відсутність в українській державі гарантій дотримання законності.
Видання також пише про політичну змову Тимошенко й Ахметова з метою створити у парламенті нову широку коаліцію між БЮТ та Партією регіонів і змінити за допомогою цього конституційний лад в Україні.
Посилаючись на секретаріат директора європейського департаменту МВФ Марека Бєлки, "Русланд–Актуел" інформує, що Фонд "заморожує кредити для України" і подальша співпраця з урядом Тимошенко поставлена під питання.
Інша німецька газета "Гандельсблатт" фактично підтвердила, що політична ситуація в Україні "ускладнює виділення подальших коштів від МВФ".
Ця газета також оприлюднила занепокоєння міністра закордонних справ Німеччини Франк-Вальтера Штайнмаєра тим, що "за тиждень перед самітом ЄС в Празі, присвяченому програмі "Східного партнерства" всередині ЄС росте занепокоєння щодо стабільності в Східній Європі".
Штайнмаєр закликав підтримати, насамперед, Україну, бо, як ідеться у спільному листі до країн ЄС самого Штайнмаєра і його польського колеги Радослава Сікорського, економічна та політична нестабільність у Києві "може мати далекосяжні негативні наслідки і для Євросоюзу", передає Радіо "Свобода".
Коментарі
5