середа, 27 червня 2018 08:12

Може початись Антиєвропейський реванш: як пройшли 4 роки України з Угодою про асоціацію з ЄС

Може початись Антиєвропейський реванш: як пройшли 4 роки України з Угодою про асоціацію з ЄС
4 роки тому Петро Порошенко підписав заключну частину Угоди про асоціацію з ЄС. Фото: "Українські новини"

4 роки тому, 27 червня 2014-го, президент Петро Порошенко та лідери усіх країн-членів ЄС поставили підписи під заключною економічною частиною Угоди про асоціацію України з Євросоюзом.

Політичну частину підписали 21 березня одночасно з Молдовою та Грузією. Порошенко поставив підпис ручкою, якою мав зробити це його попередник Віктор Янукович.

Угода про асоціацію передбачає вільну торгівлю з країнами ЄС, посилення співпраці у сфері юстиції, свободи, безпеки тощо. У лютому 2018-го уряд відзвітував, що вдалося ухвалити лише 41% запланованих на 2017 рік законодавчих змін.

Як впроваджується Угода про асоціацію з ЄС, розказав Gazeta.ua політолог Петро Олещук.

"Нам потрібно було ухвалити цілу низку змін до вітчизняної нормативно-правової бази. Було багато питань щодо введення санітарного контролю. Особливих звершень уряд не демонстрував. Серйозно затягували відповідні кроки, які прописані в Угоді. Важко сказати, що ми досягнули значних успіхів. У будь-який момент можна поставити питання про виконання документу.

Коли голова представництва ЄС в Україні Х'юг Мінгареллі говорив, що Асоціації з ЄС заважають олігархи і популісти, він мав на увазі Верховну Раду. Зараз парламент тримає в голові найближчі парламентські вибори. Але "зрив" запрограмували ще на початку. Повинні були прийняти нормативно-правові акти ще до того, як їх підписували президенти. Але не було політичної волі, бажання, координованої роботи. Багато лобістів проти Угоди про асоціацію. Чим ближче вибори, тим менше шансів все реалізувати.

Політики завжди наголошують лише на позитивних моментах. Питання, які викликають неоднозначну реакцію, замовчують

Елемент популізму завжди буде зберігатись. Українські політики не до кінця щирі у питаннях Євроінтеграції. Завжди наголошують лише на позитивних моментах. Питання, які викликають неоднозначну реакцію, замовчують. Наприклад те, що Євросоюз має жорсткі санітарні норми. Не дозволяють у себе стихійні ринки, продаж домашньої продукції. Якщо беремо цей орієнтир, теж маємо боротись проти цього.

Найбільший провал — це санітарні норми ЄС, яким ми не відповідаємо. З плюсів - Міністерство юстиції не погано працює по реалізації цієї Угоди. Останнім часом збільшилась кількість виграшних справ проти України в Європейському суді з прав людини. Суд зібрав усі подання громадян протягом двох років в одне та призначив їм велику компенсацію. Країна має виплатити цю суму за три роки.

Треба прискорювати рух до ЄС. Інакше процес затягнеться на десятиліття. Європа буде вважати, що Україна не готова до великих кроків на шляху до євроінтеграції. Хоча українські політики розказують нам, що це європейці не хочуть бачити Україну. Може виникнути Антиєвропейський реванш".

Зараз ви читаєте новину «Може початись Антиєвропейський реванш: як пройшли 4 роки України з Угодою про асоціацію з ЄС». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути