Постанова Верховної Ради про звільнення Бориса Тарасюка з поста міністра закордонних справ від 1 грудня 2006 року може бути оцінена лише Конституційним Судом України на предмет її конституційності.
Про це йдеться у заяві прес-служби Апарату Верховної Ради з приводу ситуації, що склалася навколо рішення парламенту про звільнення Тарасюка.
У заяві зокрема пояснюється, що з набранням 1 січня 2006 року чинності Законом України "Про внесення змін до Конституції України від 8 грудня 2004 року" повноваження щодо формування складу уряду перейшло від Президента до Верховної Ради.
1 грудня цьогоріч Верховна Рада України за наслідками звіту міністра закордонних справ Тарасюка припинила його повноваження на цій посаді.
Шевченківський районний суд міста Києва, не зважаючи на те, що 1 грудня 2006 року Тарасюка звільнено з посади у повній відповідності з вимогами Конституції України, виніс 5 грудня 2006 року у порядку забезпечення цього позову Ухвалу про призупинення дії зазначеної постанови парламенту.
Водночас прес-служба Апарату Верховної Ради просить врахувати те, що за Конституцією України призначення та звільнення прем`єр-міністра, інших членів Кабінету Міністрів належить до повноважень Верховної Ради. За відсутності законів про уряд, про міністерства та інші центральні органи виконавчої влади парламент реалізує свої конституційні повноваження на основі прямої дії відповідних положень Конституції України.
Нагадаємо, вчора після зустрічі з Президентом прем"єр Віктор Янукович заявив, що у ситуації з Тарасюком необхідно дотримуватися постанови Верховної Ради, а не рішення суду, повідомляє Обозреватель.
Коментарі
1