Ексклюзиви
Пʼятниця, 14 серпня 2020 19:48

Місцеві вибори: члени ТВК скаржаться на відсутність зарплат

Місцеві вибори: члени ТВК скаржаться на відсутність зарплат
Люди відмовляються працювати безкоштовно, каже секретар комісії. Фото: @NationalBankOfUkraine

У Тернопільській області члени територіальних виборчих комісій скаржаться на відсутність заробітних плат у серпні. Про це повідомляє громадянська мережа "Опора".

Секретар Чортківської районної ТВК Світлана Савків розповіла, що через відсутність коштів для оплати праці членів комісії і залучених працівників, комісія не може повноцінно розпочати свою роботу.

Вона пояснила, що комісії цього рівня повинні розпочати свою роботу вже у серпні, оскільки мають приймати подання кандидатур та формувати склад сільських та селищних виборчих комісій. Але оплата їхньої праці передбачена лише з 5 вересня, з дня офіційного початку виборчого процесу.

"Усі члени нашої комісії, які займають керівні посади, на даний час працюють.

Мені, наприклад, щоб почати роботу в ТВК, потрібно звільнитися з основного місця праці. Але якщо я звільнюся, я повинна відразу працевлаштуватися, щоб не переривати робочий стаж і не втрачати коштів. Оскільки нас на ТВК поки що офіційно не працевлаштовують, то нема кому чергувати, щоб приймати подання", - розповіла жінка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єрмак зібрав на килим голову з членами ЦВК. Вимагає відставки - ЗМІ

Окрім трьох членів ТВК, які здійснюватимуть повноваження на платній основі, також до роботи мають бути залучені інші спеціалісти та технічні працівники, наприклад, бухгалтер і оператор. За словами секретаря, вакансію оператора потрібно закрити терміново, бо він вносить подання в базу, формує її для жеребкування, але люди відмовляються працювати безкоштовно.

За календарним планом місцевих виборів, організації політичних партій до 20 серпня вносять подання щодо кандидатур до складу сільських, селищних виборчих комісій до районних ТВК. Районні ТВК повинні провести жеребкування щодо включення кандидатур та до 25 серпня сформувати склад сільських, селищних виборчих комісій.

"Ця проблема стосується не тільки нашої ТВК. Я розмовляла з головами інших районних комісій Тернопільської області. І ми уже зверталися до Центральної виборчої комісії. Але це не дало результату", - сказала Світлана Савків.

Робота члена виборчої комісії оплачується у визначеному Кабінетом міністрів розмірі та в порядку, визначеному Центральною виборчою комісією, за рахунок коштів державного бюджету.

15 липня Верховна Рада призначила чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, які мають відбутися 25 жовтня цьогоріч.

Зараз ви читаєте новину «Місцеві вибори: члени ТВК скаржаться на відсутність зарплат». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 17785
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода