В Міністерстві оборони України будуть бороти корупцію у відомстві.
Відтепер заявляти про корупційні правопорушення можуть всі. Зокрема - анонімно, повідомили в пресслужбі відомства.
Кожен, кому відомо про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень у Міністерстві оборони, може подати повідомлення викривача корупції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як має змінитися Україна, якщо хоче перемогти
Відомство додали до переліку держорганів на спеціальному порталі Національного агентства з запобігання корупції. Можна контролювати стан та результати розгляду повідомлення, отримати інформацію про статус викривача. Портал гарантує заявникам дотримання умов анонімності та конфіденційності, надійний захист персональних даних.
"Повідомити про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень можна через спеціальну телефонну лінію Міноборони (+38 044 271 39 86), електронну пошту ([email protected]), офіційний вебсайт відомства", - написали в пресслужбі.
29 грудня Державне бюро розслідувань повідомило про затримання львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича.
За словами правоохоронців, той пропонував співробітнику бюро $500 тис. хабаря. Хабар нібито мав посприяти поверненню майна, вилученого у підконтрольних бізнесмену компаній в ході розслідування раніше відкритого провадження.
Кілька місяців тому правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для Збройних сил України. Компанії львівського бізнесмена виграли 23 тендери на постачання Міністерству оборони одягу на суму у понад 1,5 млрд грн.
Слідство встановило, що до виконання оборонних замовлень було залучено підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займались будівництвом та не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення та зберігання речового майна для потреб Міноборони. Це призвело до збитків бюджету, за попередніми оцінками на 1,2 млрд грн і, відповідно, зриву постачання, сказали в ДБР.
Міністерство оборони розірвало всі договори з компаніями, які пов'язані з Гринкевичем, заявили у відомстві.
Цього тижня колишньому заступнику міністра оборони В'ячеславу Шаповалову повідомили про нову підозру щодо розтрати майже 950 млн грн державних коштів. Минулого року він разом зі спільниками закупив ще одну партію неякісних бронежилетів для українських військових, повідомила Служба безпеки України.
Коментарі