Конституційний суд України визнав неконституційним положення закону "Про міліцію", яким міліції надано право затримувати осіб, які виявили непокору законним вимогам правоохоронців, до розгляду справи в суді.
Таке рішення КС ухвалив 11 жовтня і оприлюднив у четвер.
"З аналізу чинного законодавства випливає, що на законодавчому рівні вплив, який проявляється у формі непокори і злісної непокори, не ототожнюється. Оскільки непокору законній вимозі співробітника міліції Кодекс не кваліфікує як адміністративне правопорушення, Конституційний суд України вважає, що оспорюване положення абз.6 п.5 ч.1 ст.11 закону України "Про міліцію" суперечить ст.8 Конституції України", - йдеться в рішенні КС.
При цьому КС посилається на своє попереднє рішення від 29 червня 2010 року, згідно з яким "затримання в будь-якому випадку не може бути визнано обґрунтованим, якщо діяння, які інкримінуються затриманому, на час їх вчинення не могли розцінюватися або не визнавалися законом як правопорушення".
Доповідач у цій справі, суддя КС Андрій Стрижак нагадав, що, відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, міліція може затримувати громадян лише за злісну непокору.
Відповідаючи на питання про те, як відрізнити непокору від злісної непокори, він підкреслив, що "це питання до законодавця - визначити, що таке злісна непокора". "Будь-яка дія, за яку передбачена законом відповідальність, повинна бути законом визначена", - підкреслив Стрижак.
Коментарі
3