Остаточна версія механізму призупинення безвізу відрізняється від первісної. Про її відмінності та особливості написав експерт з міжнародних відносин Олександр Сушко на своїй сторінці у Facebook.
"Однією з підстав початку призупинення безвізу може бути зростання більше, ніж на 50% нелегальної міграції з певної країни, яка вимірюється не тільки кількістю виловлених нелегалів, але й числом недопущених до перетину кордону. Це - ризик, адже багато що залежить від прискіпливості прикордонників, а вона - від наданих прикордонникам інструкцій", - пише Сушко.
За його словами, додатковою причиною призупинення визначили "значні виклики громадській безпеці". Наприклад, зростання статистики важких злочинів, скоєних громадянами певної країни.
Підставою призупинення безвізу відтепер може бути регрес у реформах, здійснених у рамках процесів візової лібералізації. В нашому випадку у зоні ризику - електронні декларації, каже експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гройсман анонсував безвіз для українців до літа
"У випадку запуску механізму призупинення, можуть ввести візи тимчасово, строком на 9 місяців, а потім, якщо проблему не усунуто, ще на 18 місяців. Якщо знову ж проблему не вирішили, країну можуть вилучити із списку "безвізових.
Цікаво, що призупинення може стосуватися не всіх громадян країни, а "окремих груп", що теж не має аналогів у попередній практиці Шенгену", - пояснює міжнародник.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Грузія остаточно отримала безвіз; на черзі - Україна
"Найважливіше - сьогоднішнє рішення відкриває шлях до запланованих на завтра переговорів між інституціями ЄС , тріалогу з українського питання. Ми зараз в тій стадії розгляду безвізу, на якій Грузія перебувала у грудні. Відставання - десь два з половиною місяці" - наголосив Сушко.
27 лютого Рада Євросоюзу прийняла механізм призупинення безвізового режиму з третіми країнами, що блокувало скасування візового режиму для України.
Коментарі