Народні депутати, які засідають у Верховній Раді десятки років, перетворилися на "маленьких князьків". Але українці чомусь далі за них голосують.
Про це сказав народний депутат Мустафа Найєм у ефірі вечірнього телешоу на каналі UA:Перший.
"Є недоторканність. Що це означає в Україні? Якщо ви народний депутат і у вас в машині знайдуть труп, ніж, яким його вбили, у вас на руках буде кров, ви будете сидіти за кермом і буде написана записка "Я вбив людину", то поліція скаже: "Ну, їдьте додому".
Навіть за таких обставин з вами не можуть нічого зробити, затримати. Тільки під час вчинення злочину", - пояснив Наєм.
"Людина голосує за одне і те саме прізвище 20 років... Поїдьте в село. В регіонах, коли відбувається якийсь захід, там депутат - це такий "маленький князьок", його оголошують під час відкриття свят. Насправді депутат - це пішак, гвинтик системи. Але в уявленні людей, це ті хто мають "Мерседес", можуть купити округ, прийти "порешать вопрос", поїхати до міністра, вирішити питання з кримінальною справою. А потім люди все одно за нього голосують", - сказав Найєм.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кнопкодавство, ігри у "ферму", бійка: чим запам'яталася Рада перед виходом на канікули
Українці обрали Верховну Раду восьмого скликання на позачергових виборах 26 жовтня 2014-го. До парламенту пройшли: "Народний фронт", "Блок Петра Порошенка", "Самопоміч", "Опозиційний блок", Радикальна партія Олега Ляшка й "Батьківщина". У Раді працюють 423 депутати. 225 обрані за списками партій і 198 - в одномандатних округах.
Свої повноваження парламент має припинити 2019 року.
Коментарі