четвер, 16 жовтня 2014 00:56

Люстрація стартувала: в Україні набув чинності закон "Про очищення влади"

Люстрація стартувала: в Україні набув чинності закон "Про очищення влади"
Фото: golos.ua

Закон "Про очищення влади" (про люстрацію) набув чинності.

Закон був опублікований в офіційній парламентській газеті "Голос України" 15 жовтня і набирає чинності на наступний після публікації день, пише LB.ua.

Документом запроваджується заборона для всіх ключових фігур режиму Віктора Януковича на зайняття посад у виконавчій владі протягом 10 років.

Зокрема, автоматично й беззастережно усуваються з виконавчої влади всі, хто як мінімум рік обіймав певні посади при Януковичі. Серед таких посад, наприклад, прем'єр, міністри, їхні перші заступники, голови облдержадміністрацій та їхні заступники. Чиновники рангом нижче підпадають під звільнення, тільки якщо не зможуть довести відповідність доходів витратам.

На 10 років з силових структур будуть вигнані представники керівної ланки Генпрокуратури, МВС, Служби безпеки України та інших, аж до заступників начальників обласних главків.

Крім того, під люстрацію підпадуть й рядові співробітники силових структур, задіяні у репресіях проти активістів Майдану.

Втім, силовикам, злочини яких не доведені у судовому порядку, буде надано "право змити вину кров'ю": їх не звільнять, якщо вони захищають Україну у військових діях на сході країни.

Виконавчу владу на 10 років також покинуть ті, хто співпрацював з КДБ або в часи СРСР обіймав керівні посади у Компартії.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко підписав закон про люстрацію 9 жовтня.

Зараз ви читаєте новину «Люстрація стартувала: в Україні набув чинності закон "Про очищення влади"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути