Закон "Про засади державної мовної політики" не був ухвалений.
Таку думку висловив один з авторів закону про мови в УРСР, колишній голова міжвідомчої робочої групи щодо імплементації Європейської хартії регіональних або міноритарних мов Володимир Василенко в ефірі "Ера-FM".
"Литвину просто немає що підписувати. Тому що там були колосальні порушення регламенту, починаючи з того, що у порядок денний не було внесено обговорення цього законопроекту в другому читанні. І самого тексту законопроекту, який можна підписати, його просто не існує", - сказав він.
Розповідаючи про Європейську хартію регіональних або міноритарних мов, Василенко зауважив:
ФОТОРЕПОРТАЖ: Януковичу на день народження нагадали про долю Каддафі та Хусейна
"Існує загальновизнана звичаєва міжнародна правова норма, згідно з якою визначення статусу мов та порядку їхнього використання є суверенною прерогативою держави і належить до її внутрішньої компетенції. Також існує договірний акт - Європейська хартія регіональних або міноритарних мов. Вона не регламентує питання про визначення статусу мов та порядок їх застосування . Мовна хартія регламентує порядок надання підтримки тим історичним мовам Європи, які з плином часу опинилися під загрозою знищення. Наприклад, ірландська мова".
Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада прийняла в цілому скандальний закон про основи державної мовної політики, який розширює сферу застосування російської мови.
Коментарі
3