Ексклюзиви
пʼятниця, 10 червня 2011 08:38

Литвин придумав новий іспит для українських чиновників

Литвин придумав новий іспит для українських чиновників

В Україні необхідно проводити іспит для державних чиновників на знання Конституції.

Про це заявив спікер Верховної Ради Володимир Литвин у четвер під час зустрічі із главою Венеціанської комісії Джанні Букіккіо, повідомляє прес-служба парламенту.

"Головна проблема полягає в тому, що ми навчились змінювати Конституцію, але не навчились її виконувати", - підкреслив спікер.

На переконання Литвина, потрібно "більше уваги приділяти не розділам із розподілом повноважень, а ключовим статтям, де йдеться про основні права і свободи громадян".

Він висловився за необхідність визначитися із шляхом розвитку життя суспільства - європейським або пострадянським, що у подальшому сформує підходи до вирішення багатьох питань, у тому числі і у питаннях влади.

Ключовим завданням у конституційному процесі Литвин назвав необхідність визначитися, якою буде Україна, яким буде її внутрішній курс, зовнішня політика, якими будуть права людини сьогодні і завтра.

На його думку, ці питання варто винести на загальнонаціональну дискусію, щоб "не зациклюватися на Конституційній асамблеї, яка повинна стати інструментом загального бачення України".

Литвин висловив сподівання, що "спільними зусиллями необхідні для України законопроекти будуть доведені до такої кондиції, щоб було приємно читати висновки Венеціанської комісії, і це можливо, коли ми обираємо мету, а не політичну ситуацію". 

Зараз ви читаєте новину «Литвин придумав новий іспит для українських чиновників». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути