Ексклюзиви
Вівторок, 15 жовтня 2019 14:49

"Ліквідувати схеми, корупцію і тиск" - влада заявила про намір здійснити нову велику приватизацію

"Ліквідувати схеми, корупцію і тиск" - влада заявила про намір здійснити нову велику приватизацію
ЗМІ: "Влада прагне створити максимально комфортні умови для компаній"

Нова команда взялась за приватизацію і серйозно націлена знищити корупцію та постійне втручання у роботу бізнесу з боку держави – гальма процесів справедливого роздержавлення, повідомляють ЗМІ.

Президент та Уряд дають сигнали міжнародному бізнесу не боятися вкладати кошти в Україну: влада прагне створити максимально комфортні умови для компаній – від ліквідації проблем на митницях та у податковій до захисту прав інвесторів та інтелектуальної власності, пише видання "Бизнес".

"У нас для цього сьогодні є все: політична воля Президента, більшість у Верховній Раді, налаштований працювати уряд і Прем'єр-міністр…Ми проводимо структурні перетворення, і я щиро запрошую вас усіх стати частиною цього важливого процесу – трансформації України у справді європейську розвинену країну, вільну від корупції та сповнену бізнес-можливостями", - наводить видання слова президента Володимира Зеленського.

При цьому ключовим меседжем для інвесторів є заявлена чесна велика приватизація державних підприємств – у томі числі тих, які раніше були під забороною.

"Кабмін повинен до 1 грудня 2019 року передати не менше 500 підприємств до Фонду державного майна України для малої приватизації через аукціонну систему "ProZorro.Продажі" та розпочати підготовку великих держкомпаній до приватизації із залученням інвестиційних радників; не пізніше 1 квітня 2020 року – провести перший конкурс з приватизації", - заявив нещодавно Володимир Зеленський.

Але для того, аби нашими активами зацікавились зовнішні інвестори, важливо шанобливо ставитись до внутрішнього бізнесу – саме до цього факту уважно приглядаються іноземці, перш ніж наважаться вкладати гроші. Тут буде доречною думка фінансового експерта Андрія Сисоєва, висловлена в одному з нещодавніх інтерв'ю: "У нашій країні є дві дуже глибокі проблеми: відсутність ефективного захисту права власності та нерівність перед законом. Тільки вирішивши їх можна серйозно і відповідально говорити про внутрішнє інвестування. Не можна радіти, коли держава або хтось інший забирає гроші або активи, порушуючи право власності, Потрібно, аби судова система орієнтувалася на захист капіталу і права власності. Багато в Україні так і не навчилися з повагою ставитися до інвесторів та їх капіталу, але це потроху змінюється", - переконаний експерт.

Якщо президенту та команді вдасться знищити корупцію та зарегульованість, а також продемонструвати повагу до існуючих великих інвесторів, буде "прорив" не лише у економічному плані. Це автоматично підвищить рейтинг інвестиційної привабливості та оздоровить бізнес-клімат в державі, наголошується в матеріалі. А те, що в Україні може відбуватись прозорий приватизаційний процес на ринкових умовах та за ринковими цінами, показали приклади успішного продажу "Криворіжсталі" та "Укртелекому", акцентує увагу "Бізнес".

Нагадаємо, "Криворіжсталь" продали у 2005 році за 24,2 млрд, а "Укртелеком" шість років по тому – за 10,575 млрд. грн. За оцінками експертів, це були найвигідніші та найуспішніші торги в історії новітньої України. Продаж "Криворіжсталі" принесла в бюджет на 38% більше від усіх приватизаційних надходжень за роки Незалежності. А приватизація "Укртелекому" - на 16,37% більше від всіх коштів, що надійшли від приватизації державного майна за 1997-2016 роки.

Зараз ви читаєте новину «"Ліквідувати схеми, корупцію і тиск" - влада заявила про намір здійснити нову велику приватизацію». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 13626
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода