четвер, 07 квітня 2022 17:39

Спецтема: Війна Росії проти України

Кулеба назвав проблему, яка виникає з поставками зброї

Кулеба назвав проблему, яка виникає з поставками зброї
Кулеба закликав партнерів бути рішучішими. Фото: eastnews.ua

Західні партнери часом повільно наважуються на рішучі кроки і це створює проблеми.

Про це сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на брифінгу у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі, передає "Європейська правда".

"Першою стіною було те, що вони не готові надавати нам зброю. Ми "розбили" її. Наступна стіна - "ми надамо вам легке озброєння, але не важке". Ми пробили її також. Потім донедавна нам казали, що готові надавати оборонну зброю, але не наступальну. Ми пояснювали, що у нашому випадку різниці немає. Схоже, цю стіну ми також пробили. А тепер ми у ситуації, коли запитуємо, коли може бути надане ось це, а нам кажуть, що на це потрібен час. Але часу немає", - сказав він.

Один з міністрів сказав, що операторам передового сучасного озброєння треба навчатися щонайменше два місяці. Якби він погодився на самому початку надати Україні цю зброю, наші військові вже закінчували би це навчання. Тому нерішучість створює проблеми.

"Я казав партнерам з Групи семи і ЄС в останні дні, що я знаю, який був початковий пакет санкцій, і що він був посилений. Коли ми просили посилити його - нас ігнорували. І тільки після кадрів з Бучі з нами погодилися, що того, що підготували - недостатньо. Скільки Буч має відбутися, скільки невинних людей має загинути, щоб ви зрозуміли, що не можна допускати "втоми від санкцій", так само як нам - втоми чинити опір?" - сказав Кулеба.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Потрібна зброя, зброя і зброя: Україна просить НАТО про допомогу

Він додав, що НАТО як організація поки не планує поставляти озброєння Україні. Допомогу надаватимуть окремі союзники.

Україна наполягатиме на жорсткіших санкціях і після запровадження Європейським Союзом п'ятого пакету санкцій проти Росії. Поточних обмежень недостатньо, щоб зупинити воєнну машину країни-агресора.

Зараз ви читаєте новину «Кулеба назвав проблему, яка виникає з поставками зброї». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути