середа, 14 травня 2014 18:55

Країну потрібно зібрати інфраструктурно - Карасьов

Країну потрібно зібрати інфраструктурно - Карасьов
фото: www.credo-ua.org

Україні зараз не потрібен начальник країни, як було за Конституцією 1996 року. Про це в інтерв'ю "Газеті по-українськи" сказав директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.


"Україна вже інша. Люди не хочуть начальника. Президент має бути главою держави, Верховним головнокомандувачем. Має вибудувати систему безпеки", - зауважив.

За його словами, новий глава держави повинен буде розпустити парламент і провести дострокові вибори.


"Подивіться, скільки на Майдан вийшло нових і молодих людей. Якщо партії хочуть бути конкурентні, мають їх брати до себе. Історію творять маси. 2004 року була репетиція. Тоді еліта змогла швиденько перегрупуватися й перестрахуватися. По вертикалі країну легко "зшити": попризначав губернаторів, розставив своїх людей. А спробуй домовитися по горизонталі. Як це зробити жителям Луганщини і Закарпаття? Їм тільки на дорогу з одного кінця в інший треба витратити 30 годин. Потрібно починати з того, що країна слабо консолідована. На відміну від Європи, у нас немає такої мережі доріг, залізничного сполучення. А літаки? Щоб злітати в Харків чи Луганськ, треба більше грошей, ніж на квиток до Берліна. Чимало рейсів скасували. Люди живуть у своїх світах, майже не спілкуються. Луганськ їздить у Росію, продає там цигарки. Він не знає, що робиться на Галичині", - додав він. 


Країну потрібно зібрати інфраструктурно, вважає Карасьов.


"Тоді нація буде єдиною. Починати треба фактично з нуля. Пострадянська державність обвалилася на Майдані. Раніше все було зав'язано на корупцію та обслуговування корумпованих еліт. Чому сьогодні міліція така? Бо її навчали: треба у бабусі взяти гроші на базарі, віддати керівництву, а він передасть далі. А коли потрібно захищати людей — їх немає. Ми не знаємо, якою буде Україна майбутнього. Фінал відкритий. Президенту доведеться стати виконробом, архітектором нової країни. Багато чого залежатиме від того, наскільки широкою буде в нього коаліція на рівні суспільства. Це серйозне питання, бо треба буде вирішувати проблему Сходу", - зауважив експерт.

Зараз ви читаєте новину «Країну потрібно зібрати інфраструктурно - Карасьов». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути