четвер, 27 вересня 2018 10:40

Коли НАБУ запрацює або ТОП-5 депутатів-мільйонерів, які ніколи не займалися бізнесом
6

Протягом двох останніх тижнів у ЗМІ активно обговорюється історія з відкриттям Національним антикорупційним бюро України справи проти міністра інфраструктури Володимира Омеляна. Формальна підстава – відсутність даних у його декларації про проживання протягом двох тижнів за рік у своїх родичів. Чим завершиться ця справа – незрозуміло, але привід для відкриття провадження багатьом експертам видався дещо надуманим.

На фоні справи Омеляна абсолютно незрозумілим є вперте небажання детективів НАБУ займатися значно більш наочними – мільйонними і мільярдними – напрямками. Об'єкти для потенційних справ часто сидять у всіх абсолютно на виду – у Верховній Раді. Наше видання зробило підбірку депутатів, які ніколи не займалися бізнесом, але чомусь володіють мільйонними статками, і до яких мали б виникнути питання у детективів.

  Сергій Льовочкін
Сергій Льовочкін

Колишній голова Адміністрації президента часів Януковича Сергій Льовочкін – нині народний депутат від "Опоблоку". І залишається одним з найбільш впливових політиків в Україні. Попри те, що він, якщо вірити його офіційній біографії, з кінця 90-х років минулого століття перебуває виключно на державній службі (починаючи з часів роботи в Адмінстрації президента Леоніда Кучми і донині, коли він є народним депутатом, а отже не має права займатися бізнесом), його декларація – мрія будь-якого нувориша. Але звідки у нього гроші – достеменно невідомо. Справа в тому, що ще у лютому 2013 року він – на той момент чинний голова АП, за інформацією ЗМІ, став одним з бенефіціарів телеканалу "Інтер", отримавши 20% його акцій. Заявлена вартість Inter Media Group Limited на той момент становила близько 2,5 мільярдів доларів США. Не складно порахувати, скільки грошей мав мати Льовочкін у своєму розпорядженні, аби зайти на телеканал.

Не менше питань виникло у 2017 році, коли у декларації нардепа виявилося 7,9 мільйонів гривень прибутку. Причому 5 мільйонів Льовочкін позичив у власної матері. Утім, це знову ж таки не викликало жодної реакції у інституцій, пов'язаних з антикорупційною боротьбою.

Загалом, якщо подивитися його декларацію, подану ним у цьому році, то він заробив понад 12 мільйонів гривень. Майна в нього чимало і в Україні, і у навіть у Франції (чого лише вартує будинок площею в тисячу квадратних метрів та земельна ділянка площею майже в гектар). Але чомусь ця інформація вперто проходить повз увагу наших правоохоронців.

  Сергій Міщенко
Сергій Міщенко

Позафракційний нардеп Сергій Міщенко теж не може похизуватися бізнесами. З 2006 року він – нардеп. А до цього багато років працював у органах прокуратури. Зокрема, за часів Леоніда Кучми зробив непогану кар'єру, побувавши навіть старшим помічником генерального прокурора Геннадія Васильєва. Після цього він опинився у Верховній Раді за списками БЮТ. За часів Януковича (до речі, Геннадій Васильєв тоді був народним депутатом від Партії регіонів) Міщенко публічно підтримав Віктора Пшонку, і вже у 2012 році опинився у вільному плаванні, перемігши на мажоритарному окрузі на Київщині. З негласною підтримкою з боку "регіоналів".

Далі були вибори-2014 – і знову Міщенко стає нардепом. І як виявилося, виявився мільйонером. Цікаво, що до Міщенка тоді виникли претензії у журналістів-розслідувачів. Так, у 2014 році сім'я Міщенка задекларувала понад 6 мільйонів загального доходу, з яких понад 5 мільйонів принесла продаж іншого, попереднього карпатського будинку. Цих грошей нардепу вистачило на купівлю 20 соток землі в Царському селі на столичному Печерську. Ринкова вартість однієї сотки - близько 100 тисяч доларів, тобто по курсу долара на осінь 2014 року цю нерухомість повинна була коштувати близько 25 мільйонів гривень.

Цього року нардеп задекларував 5,7 мільйонів гривень прибутку. До цього ще варто додати ще 2 житлових будинки (102 і 214 "квадратів"), а також квартиру площею 81 квадратних метрів. Окрім того, він має чотири земельні ділянки загальною площею в 4 тисячі квадратних метрів. Причому одна з них була куплена за 4 мільйона 160 тисяч гривень.

Але чималі суми – це півбіди. У екс-прокурора, який мало не все життя перебував на державній службі, виникли питання і щодо майна його родичів. Так, у матері є земля під Києвом – в Трипіллі. Поруч з нерухомістю матері – ще дві земельні ділянки, оформлені на сестру Сергія Міщенка - Олену Чорноштан, яка теж ніколи не мала приватного бізнесу. І ще дві земельні ділянки Чорноштан орендує. Але ні народний обранець Сергій Міщенко, ні його племінниця, прокурор Дарницької прокуратури Києва Оксана Чорноштан не відобразили в своїх деклараціях майно своєї сім'ї. Що мало давно викликати серйозні запитання у компетентних органів…

  Віктор Развадовський
Віктор Развадовський

Ще один нардеп-мажоритарник Віктор Развадовський як і Міщенко – силовик. Генерал-полковник міліції Развадовський – нардеп чотирьох скликань. І як і його колега офіційно ніколи не займався бізнесом. У той же час, у минулому році стався скандал: народний обранець з Житомирщини задекларував 19 мільйонів гривень. Причому левову частку суми – 12 мільйонів 740 тисяч гривень - він отримав від громадянина України Едуарда Лопатка. Як розповідає сам Развадовський, це його сват, який чомусь вирішив поділитися своїми чесно заробленими грошима.

Утім, це чомусь так і не стало предметом жодних розслідувань. Подарував собі й подарував – і слава богу…

  Володимир Литвин
Володимир Литвин

Земляк Развадовського, екс-спікер Володимир Литвин, за своє життя займався багато чим – працював двірником і навіть охоронцем (разом з майбутнім комуністом Адамом Мартинюком). Але де його не було ніколи, так це в підприємництві. Тим не менш, це йому не заважає заробляти немалі кошти, бути офіційним гривневим мільйонером і обрости нерухомістю. У Києві Володимир Литвин має квартиру площею 259.8 квадратних метра. Крім того, орендує будинок в Конча-Заспі площею 550,3 квадратних метра у Дирекції будинку відпочинка "Конча - Заспа". За оренду будинку у 2017 році екс-спікер заплатив 703 тисяч 605 гривень. При цьому він здає свою нерухомість в оренду, отримуючи суттєві суми. Лише за один місяць - травень – він отримав за це сто тисяч гривень. Ці кошти йому заплатив іноземний громадянин Ігор Примак.

Загалом цього року дохід Володимира Литвина від здачі майна в оренду становив 500 тисяч гривень. А минулого року на здачі майна в оренду екс-спікер заробив 1 мільйон 200 тисяч гривень – по тих самих 100 тисяч гривень на місяць. Також нардеп-рантьє отримав 369 тисяч 850 гривень у вигляді процентів за банківськими вкладами.

Загалом у банках Володимир Литвин зберігає 2 мільйони 339 тисяч 180 гривень, 514 тисяч 848 доларів, 193 тисячі 558 швейцарських франків, 52 тисячі 879 євро. Готівкою у Литвина є 96 тисяч доларів і 1 мільйон 300 тисяч гривень. Також колишній голова Адміністрації президента Леоніда Кучми задекларував 4 тисяч 500 книг, 32 ікони та 35 картин. Непогано як для "вічного" слуги народу, чи не так?…

  Василь Німченко
Василь Німченко

Один з найближчих соратників кума Путіна Віктора Медведчука – Василь Німченко – теж особливо ніколи не займався підприємницькою діяльністю. Ще в 1990 році він став суддею Верховного суду України. А з 1995 року був суддею Конституційного суду, де пропрацював десять років, читав лекції. У великій політиці він опинився в 2014 році, потрапивши в прохідну частину "Оппозиційного блоку". Подейкують, не без допомоги Медведчука.

Відсутність власного бізнесу не завадила жити більш ніж непогано. Причому за рахунок дружини, яка цього року продала нерухомості на 6 мільйонів гривень. По банківським рахункам у сім'ї Німченків лежить ще понад 1,5 мільйони гривень, ще стільки ж – у кеші. Також у них є дві квартири в Києві 78 та 120 квадратних метрів, а також землі сумарною площею 53 тисячі квадратних метрів. Як бідній професорській сім'ї вдалося акумулювати стільки майна та такі кошти? Мабуть, "орли" Ситника мали б зайнятися цим питанням…

Зараз ви читаєте новину «Коли НАБУ запрацює або ТОП-5 депутатів-мільйонерів, які ніколи не займалися бізнесом». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути