Ексклюзиви
Понеділок, 28 березня 2011 22:18

Ківалов злякався, що в Україні забудуть російську мову

Ківалов злякався, що в Україні забудуть російську мову

Голова комітету Верховної Ради України з питань правосуддя Сергій Ківалов вважає несправедливою критику законопроекту Про мови в Україні з боку Венеціанської комісії.

"Я, перш за все, вітаю, що Венеціанська комісія, нарешті, визнала загальновідомий факт, що російська мова має в Україні історичну основу", - передає слова Ківалова його прес-служба.

"Я згоден з тим, аби російську мову включити у Конституцію України як другу державну. Абсолютно згоден і з тим, що мовне питання в Україні необхідно негайно врегулювати", - прокоментував депутат висновок Венеціанської комісії із законопроекту.

Ківалов підтримав позицію комісії і стосовно критики протиправного закриття в Україні шкіл, де навчання велося не українською мовою, зокрема, закриття російськомовних шкіл.

"Проти решти висновків Венеціанської комісії - я рішуче заперечую", - заявив Ківалов, повідомивши, що свою позицію виклав у письмових зауваженнях комісії. "І в Україні, і за кордоном повинні знати правду", - додав він.

За словами депутата, "у законопроекті - ні слова про якесь штучне посилення російської мови, тим більше на противагу українській мові. Єдина мета законопроекту - це на законодавчому рівні, раз і назавжди відбити бажання і можливість політичним тимчасовим виконавцям влаштовувати таке оскаженіле цькування російської мови і російськомовного населення, яке ми спостерігали протягом кількох років після "перемоги" Помаранчевої революції", - підкреслив Ківалов.

"Коли українців позбавляли можливості дивитися фільми, читати книги, та і взагалі говорити російською мовою. Ми, освічені люди, просто не можемо дозволити дати цьому повторитися", - вважає він.

"Кожен українець, який любить свою країну, розуміє - саме у мирному співіснуванні російської, української та інших корінних мов і культур на території України, їх взаємному збагаченні і повазі - запорука процвітаючої України, відкритої світу, яка займає у ньому своє гідне місце", - переконаний депутат.

Як повідомлялося, Венеціанська комісія поставила під сумнів відповідність законопроекту Про мови в Україні Конституції: на її думку, в разі його прийняття російська мова буде прирівняна до державної.

Зараз ви читаєте новину «Ківалов злякався, що в Україні забудуть російську мову». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

15

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 13624
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода