Середа, 22 березня 2017 10:14

Кабмін попередили про соціальний вибух

Кабмін попередили про соціальний вибух
"Повертати тих, хто поїхав на заробітки, виглядає утопічним"

Якщо влада не звертатиме увагу на зменшення населення, це завершиться соціальним вибухом у країні. Про це Gazeta.ua сказав політтехнолог Тарас Березовець.

"Україна залишається серед найбідніших країн Європи. Це накладається на коротку тривалість життя чоловіків і жінок. Через поганий стан медичного обслуговування, екологію, стандарти харчування. Як наслідок — велика кількість захворювань, зокрема ракових.

Українці активно виїжджають за кордон. Ці тенденції особливо посилились із 2014 року. Молодь їде на навчання у Східну Європу і там залишається.

Треба бити в набат, тому що проблема депопуляції матиме надзвичайно трагічні довгострокові наслідки. Хто може приїхати в Україну з інших держав? У найгіршому випадку буде заміщення населення з країн Азії чи Африки. Ті, хто не матимуть змоги доїхати до ЄС, осідатимуть тут. Тому Україна крім втрати свого найактивнішого населення, отримає неприродні потоки із інших країн. А це може призвести до соціальних і релігійних конфліктів.

Без втручання цю негативну динаміку не зупинити. Якщо уряд дистанціюється, наслідки тільки погіршуються, все завершується соціальним вибухом. Бо не асимільоване населення в умовах безробіття може вдаватися до злочинного бізнесу, брати участь у терористичних організаціях.

В Україні ніхто на державному рівні проблему зменшення населення не вирішує. Для міграції у країну насамперед треба працювати із населенням сусідніх країн — Молдова, Росія, Білорусь, Грузія, Вірменія і Азербайджан. Де хоча б є мовна спорідненість. Із Росії йде колосальний відтік. Ми мали б стати місцем, куди б їхали етнічні росіяни, які тікають від незгоди із путінським режимом. Це найближчий історично народ попри всі мінуси щодо українсько-російської війни.

Повертати тих, хто поїхав на заробітки, виглядає утопічним. Вони робили це свідомо. Люди виїжджають назавжди. 1991-го говорили, що в Україну повернуться якщо не мільйони, то сотні тисяч наших емігрантів із Канади, США. Не поїдуть. Ті, хто виїхав у Європу, роблять все можливе, щоб там залишитись. Єдина категорія, із якою треба працювати, молоді спеціалісти, які їдуть на навчання. Їх перш за все держава має працевлаштувати", - каже експерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці живуть на 7 років менше, ніж сусіди з ЄС

Кількість населення в Україні станом на 1 лютого становила 42,558 млн осіб. Таку інформацію оприлюднили у Державній службі статистики.

Кожних 2 роки, починаючи з 1995 року, населення нашої країни скорочується приблизно на мільйон.

Зараз ви читаєте новину «Кабмін попередили про соціальний вибух». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 6600
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути