Сучасні історики упустили той факт, що учасники Норильського повстання 1953 року вже тоді, окрім власної свободи, виборювали й незалежність України.
Про це в ефірі 5 каналу заявив один із співорганізаторів Норильського повстання Степан Семенюк.
Зокрема, відповідаючи на запитання, чи, піднімаючи повстання у Норильську, в'язні думали про вищі категорії — про боротьбу за незалежну Українську державу, Семенюк наголосив: "Саме так. І про це треба казати".
За його словами, історики в Україні, на жаль, досі цього не розуміють.
"А це була боротьба також і за Українську державу", - пояснив колишній політв'язень.
Він підкреслив, що шлях до самостійної України пролягав через повалення радянської влади.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Кремль не на жарт злякався" - учасник повстання в ГУЛАГу
"Знаєте, не поборовши того зла, яке представляла радянська система, не можна було навіть думати про незалежність. І наші історики цього не розуміють", - зауважив Семенюк.
Політв'язень також запевнив, що, піднімаючи повстання у концтаборі, його організатори були свідомі наслідків, які на них чекали у майбутньому в разі поразки.
Слід зазначити, Норильське повстання — це повстання політичних в'язнів Норильського концтабору, яке тривало з 26 травня по 4 серпня 1953 року.
Передумовами до повстання стало прибуття до Норильської групи концтаборів етапів з ув'язненими, які вже мали досвід участі в табірних заворушеннях 1952 року, а також смерть Сталіна (5 березня 1953 р.). Крім того, за даними деяких джерел, протест був спровокований табірною адміністрацією, яка влаштувала стрілянину по житловим зонам та вбивства охороною ув'язнених.
Коментарі
23