Ексклюзиви
Вівторок, 10 червня 2008 11:32

Губернатор Дніпропетровщини обурився критикою Тимошенко і навів цифри

Публічні заяви членів уряду про те, що керівництво регіонів України винне у високих темпах інфляції, виглядають кон"юнктурними і некоректними, заявив голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Віктор Бондар у понеділок, відповідаючи на запитання представників ЗМІ.

Як повідомили в управлінні преси та інформації Дніпропетровської облдержадміністрації, за його словами, "сьогоднішні звинувачення на адресу лідерів регіонів викликають занепокоєння і змушують задуматися про реальні причини таких заяв. Адже очевидним є той факт, що довго й ефективно стримувати інфляцію виключно за рахунок заходів на регіональному ринку просто неможливо. Ми здійснюємо все можливе в межах своїх повноважень, але для вирішення проблеми необхідні не тільки наші зусилля в областях, а й впровадження цілого комплексу заходів на рівні держави".

Водночас, сказав Бондар, спланована і системна робота обласної влади попри негативні тенденції дозволила уповільнити темпи інфляції на фоні інших областей України. Так, за даними Державної інспекції з контролю за цінами, на кінець травня – початок червня у Дніпропетровській області нижчими від середніх по Україні залишаються ціни на: м"ясо яловичини – 31,72 грн. (по Україні – 32,1 грн., Дніпропетровська область займає 14 місце за рівнем ціни); цукор – 3,69 грн. (Україна – 3,73 грн., 17 місце); ковбаси варені – 12,94 грн. (Україна – 18,03 грн., 27 місце); борошно вищого гатунку – 2,88 грн. (Україна – 2,89 грн., 12 місце); крупу гречану – 5,26 грн. (Україна – 5,37 грн., 24 місце); крупу манну – 3,22 грн. (Україна – 3,49 грн., 25 місце).

За офіційними даними Держкомстату, індекси зростання цін у Дніпропетровській області були меншими від середніх по Україні по: хлібу і хлібопродуктах – 102,7% (по Україні – 103,2%); м"ясу і м"ясопродуктах – 103,6% (по Україні – 103,9%); рибі і продуктах з риби – 102,6% (по Україні – 102,8%); молоку, сиру та яйцях – 95,7% (по Україні – 95,9%).

Принциповим, зазначає Бондар, для ділового центру України є той факт, що в регіоні за останню декаду травня вдалося досягти суттєвого зниження цін на нафтопродукти.

При цьому у Дніпропетровській області середньомісячна зарплата у січні–квітні збільшилася на 32,0% і становила 1763,35 грн. За рівнем середньомісячної зарплати у рейтингу серед областей України Дніпропетровщина посіла друге місце після Донецької області (по Україні – 1647 грн).

Середньомісячна зарплата за квітень 2008 року порівняно з попереднім місяцем збільшилась на 1,8% і становить 1843,2 грн.

"У нас у регіоні на низку продуктів найнижчі ціни і водночас найвища зарплата (після Донеччини). Тому говорити на всю Україну, що ми найгірші, просто некоректно. Посадовців, які зробили сьогодні публічні заяви, схоже, просто вводять в оману, оскільки здійснюють розрахунки темпів інфляції, спираючись виключно на процентні показники у порівнянні до попередніх місяців, незважаючи на те, що попри процентні показники реальна вартість продукції все одно залишається однією з найнижчих у країні. Це некоректність методики розрахунків або просто упереджені заяви", - відзначив голова Дніпропетровської ОДА.

Напередодні Бондар публічно заявив про суттєве зменшення фінансування з боку уряду ряду життєво важливих для регіону проектів. До вимоги губернатора щодо збільшення фінансування регіону (зокрема будівництва автодоріг, яке уряд зменшив у вісім разів порівняно з 2007 роком) приєдналися міська та обласна ради, повідомляє УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «Губернатор Дніпропетровщини обурився критикою Тимошенко і навів цифри». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 5818
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути