понеділок, 26 травня 2008 12:44

Гриценко розкритикував Ющенка і Тимошенко

Однією з причин конфліктів у верхніх ешелонах влади голова Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони Анатолій Гриценко називає недосконалість Конституції.

Про це він сказав в інтерв`ю "Газеті 24".

"Повноваження і сфери відповідальності Президента, РНБО та уряду в Конституції сформульовані нечітко та створюють причини конфліктів", - зазначив Гриценко і додав, що "для часткового виправлення ситуації минулого тижня парламент схвалив нову редакцію закону про Кабмін".

Гриценко пояснив, що "документ, прийнятий за часів прем`єрства Януковича, всупереч Конституції розширив повноваження уряду за рахунок Президента. Внесений Президентом законопроект теж закладав порушення Основного Закону, надмірно збільшуючи повноваження глави держави, тепер уже за рахунок уряду".

На думку голови комітету, парламент після дуже тривалого обговорення знайшов більш-менш прийнятне рішення, прийнявши закон про Кабмін у новій редакції.

Проте Гриценко називає ще один чинник суперечностей у владі – особистий - і вважає його сьогодні не менш важливим.

"Могли б Віктор Ющенко і Юлія Тимошенко навіть у рамках конфліктної Конституції налагодити спокійнішу та продуктивнішу роботу? Так, могли б – якби в них було загальне розуміння своєї високої відповідальності. Цього не відбулося, навпаки – у стосунках Ющенка з Тимошенко переважають конкурентність і небажання почути одне одного", - сказав політик.

Гриценко додав, що "одна справа, якби це була тільки інформаційна війна, з нею ще якось можна було б миритися, але ж ми бачимо, що розгорнулася війна рішень: уряд не виконує укази Президента, а глава держави блокує рішення Кабміну".

"Наслідком цього є параліч виконавчої влади та стрімке падіння довіри до всіх інституцій влади в країні", - сказав Гриценко, повідомили у прес-офісі голови Комітету ВР з питань нацбезпеки.

Зараз ви читаєте новину «Гриценко розкритикував Ющенка і Тимошенко». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути