"Кнопкодавство" - це хвороба українського парламентаризму і з нею треба боротися.
Про це у коментарі Gazeta.ua сказав екс-народний депутат Володимир Філенко.
Він переконаний, що питання персонального голосування у парламенті вирішити цілком реально, але швидко це зробити все ж таки не вдасться.
"Це можливо, але на це потрібно більше часу. Перш за все, треба визнати, що це проблема всіх фракцій, - наголосив він. - Та те, що необхідно рухатися в цю сторону — це абсолютно правильна постановка питання, це позитивно і, я думаю, що ця хвороба українського парламентаризму буде подолана".
Філенко додав: "І це добрий приклад суспільного звучання, коли ставиться питання про необхідність повернення до конституційних витоків, до виконання Конституції. Я цей процес всіляко схвалюю і підтримую. Бо треба бути чесним. А це саме буде чесно по відношенню до виборців".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єфремов відхрещується від смс-ок "регіоналам"-кнопкодавам
Він зауважив, що виконувати цю норму досить легко, адже для цього парламентарям необхідно хоча б просто ходити на роботу.
"Якщо людина йде в парламент, то вона має розуміти, що вона йде зокрема для того, щоби виконувати депутатські повноваження, головним з яких є участь у роботі пленарного засідання, не говорячи вже про все інше", - підкреслив Філенко.
Політик переконаний, що насправді зараз Верховна Рада VII скликання вже наближається до європейських стандартів та традицій парламентаризму.
"Цю проблему української Ради треба вирішувати. Чому в західних демократіях ці проблеми давно вирішені? Там голосують відповідно до процедури, - наголосив він. - Був відомий факт, коли один депутат в одному з європейських парламентів не встиг добігти з туалету до кнопки. А голосували тоді за висловленні квоти недовіри до уряду. Так от він на кнопку вчасно не натиснув і уряд пішов у відставку".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Раді знову голосували чужими картками - у "регіоналів" проблема з більшістю?
"Український парламент вже наближається до європейських принципів. Я їм в цьому бажаю всіляких успіхів", - підсумував Філенко.
Коментарі
32