Європарламент має намір у вівторок констатувати у своїй резолюції по Україні безліч проблем і закликати Київ до дотримання демократичних принципів.
При цьому депутати планують утриматися від згадування будь-яких санкцій, крім політичного бойкоту Євро-2012, пише газета Комерсант-Україна у публікації "Ничего страшного".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Регіонал" вважає, що позиція НАТО щодо України - "м'яка"
Поки неясно, чи вплине на текст резолюції прохання екс-прем'єра Юлії Тимошенко заморозити підписання угоди про асоціацію з Україною.
У розпорядженні видання виявилися проекти резолюції, підготовлені декількома фракціями Європарламенту, у тому числі найбільшими - групою Європейської народної партії (ЄНП, 264 депутата) і соціал-демократами (СД, 185 депутатів).
Цього разу депутати ЄНП утрималися навіть від повторення формулювань, що звучали в торішніх резолюціях парламенту, на зразок констатації "акту помсти Юлії Тимошенко" з боку української влади.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Меркель використовує українське питання для підвищення власного рейтингу" - нардеп
Усі без винятку фракції Європарламенту визнають системні порушення прав людини українською владою.
Проект СД пропонує констатувати "серйозні недоліки в незалежності судочинства" і нагадує, що "вироки й кримінальні справи щодо Тимошенко й інших високопоставлених чиновників колишнього уряду сприймаються багатьма як акти вибіркового правосуддя".
У жодному із проектів, які має видання, немає згадування про можливі санкції на адресу України у зв'язку з порушенням нею демократичних стандартів, однак ЄНП пропонує ввести "м'який" політичний бойкот української частини Євро-2012.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна неузгоджено і дуже повільно просувається в ЄС - євродепутат
Незважаючи на намір соціал-демократів покритикувати своїх українських соратників, проект резолюції авторства СД показує, що співробітництво даної групи з Партією регіонів триває. Документ, крім критичних зауважень, містить також низку виправдань діяльності української влади. У проектах інших груп дані тези відсутні.
Так, СД пропонує відзначити демократичність української влади, "які регулярно допускають до Тимошенко, іноземних відвідувачів", у той час як ЄНП, навпроти, обурюється у зв'язку з недопуском до неї посла ЄС Жозе Мануеля Пінту Тейшейри.
Соціал-демократи також привітали ініціативи українського прем'єра Миколи Азарова, який запросив європейських експертів до спостереження за касаційним процесом у справі Тимошенко.
Розділ, що вимагає від української влади забезпечити лікування екс-прем'єра, депутати СД доповнили закликом на адресу Тимошенко "повністю дотримуватися запропонованого їй лікування".
Коментарі
2