Звільнення Юлії Тимошенко не вирішить усіх проблемних питань України з Європейським Союзом.
Про це під час круглого столу у Києві сказав керівник департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин.
"Безумовно, євроінтеграція – це процес, який в базовому рівні координується через Брюссель. Це зрозуміло і так надалі і буде, - вважає він. - Але давайте будемо дуже відверті. Якби у 2004 році Польща, Словаччина, всі ці 10 країн не ввійшли в ЄС, то не мали б ми сьогодні і розмов про угоду про асоціацію, і розмов про скасування віз для українців".
"Давно вже був би у нас великий Євразійський союз", - наголосив Волошин.
Він погодився, що наразі ситуація з екс-премєром Юлією Тимошенко турбує всі європейські країни, але це питання не є ключовим у взаєминах з ЄС.
"Ситуація по Тимошенко – це проблема для всієї Європи. І пані Грібаускайте напевно була не менше різка у розмові з Віктором Януковичем, ніж Ангела Меркель раніше. Питання в іншому: це негатив і це загальна позиція",- наголосив він.
Водночас Волошин уточнив: "З боку багатьох західноєвропейських держав ми бачимо тільки негатив, а от з боку центрально-східних країн є ще й позитив".
Представник МЗС пояснив свою позицію: "Вони кажуть: "Так, проблему Тимошенко треба вирішити, але давайте і візи скасуємо. При чому тут українці до справи Тимошенко? Якщо вам не подобається влада, робіть щось проти влади, не робіть проти громадян. При чому тут люди, які в тому числі голосують за Тимошенко".
"І тут виявляється,хто реальні друзі, а хто шукає будь-якій привід для того, щоб створити нам проблеми", - підкреслив Волошин.
Водночас, представник МЗС переконаний, що звільнення Тимошенко усіх проблем не вирішить.
"Нам потрібно бути абсолютно тверезими у цій ситуації. Ми повинні розуміти, що є вимоги, які необхідно виконувати, і це в наших власних інтересах, як наприклад незалежна судова система, - переконаний він. - Але вважати, що якщо завтра Юлія Тимошенко вийде із в'язниці, то нам автоматом скасують візи, це абсолютно не так".
Волошин додав: "Саме тому нам і потрібні союзники, які потім прийдуть у Брюсселі і скажуть: "Шановні, Україна зробила те, що ви хотіли, але давайте тепер і ми щось зробимо, але не для влади, а для українців".
Він також наголосив, що в Європі зараз багато хто вважає, що ЄС і так вже забагато розширився.
Коментарі
4