Неділя, 19 серпня 2012 16:23

Євродепутати: Вибори без Тимошенко й Луценка - це сором для України

Євродепутати: Вибори без Тимошенко й Луценка - це сором для України
Теннок ініціюватиме окрему доповідь Європарламенту щодо недемократичності проведення виборів в Україні. Фото: focus.ua

Депутат Європейського парламенту Чарльз Теннок (група європейських консерваторів та реформістів) вважає, що проведення парламентських виборів без лідерів опозиції – Юлії Тимошенко та Юрія Луценка – є соромом для влади України.

"Особисто для мене, парламентські вибори в Україні, позбавлені опозиційних лідерів, - сором, а їх результат не представлятиме реального вердикту народної думки, і ця ситуація підірве легітимність обраних парламентарів", - сказав Чальз Теннок, коментуючи відмову Центральної виборчої комісії зареєструвати Юлію Тимошенко та Юрія Луценка кандидатами у народні депутати.

Євродепутат також додав, що ініціюватиме окрему доповідь Європейського парламенту щодо недемократичності проведення парламентських виборів в Україні.

"За згодою, Європейський парламент, коли спостерігає за виборами в країнах ОБСЄ працює у форматі "трійки" з ОБСЄ та Радою Європи при підготовці спільної фінальної доповіді. Водночас, це – добровільна згода, і я, за необхідності, закличу Європарламент підготувати окрему доповідь, яка висвітлить недемократичний клімат, в якому проводяться ці вибори", - наголосив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Європарламент застосує санкції проти Януковича, якщо Тимошенко і Луценка не пустять на вибори

У свою чергу депутат Європейського парламенту, віце-президент Європейської народної партії Яцек Сарюш-Вольські (група народних партій, Польща) додав, що відмова Центральної виборчої комісії зареєструвати Юлію Тимошенко та Юрія Луценка кандидатами у народні депутати є продовженням політики чинної влади на усунення лідерів опозиції від участі у політичному житті країни.

"Відмовивши в реєстрації Тимошенко та Луценку, Центральна виборча комісія порушила українську Конституцію. Цей текст розрізняє право на реєстрацію кандидатом та право на участь у виборах: він говорить, що засудження може бути причиною у відмові особи стати членом парламенту, однак уточнює, що засудження не може бути підставою для відмови у реєстрації на парламентських виборах. Рішення Центральної виборчої комісії підтверджує в цьому випадку намір української влади та Президента Януковича вилучити політичних опонентів та опозиційних лідерів", - пояснив євродепутат.

За його словами, це рішення ще більше ускладнить відносини України з Європейським Союзом.

"Важко уявити, щоб це рішення не ускладнило ще більше відносини Україна-ЄС. Мабуть, стане навіть складніше українській владі отримати будь-яке спрощення у діалозі, що, у свою чергу, вразить звичайних громадян України", - зазначив Сарюш-Вольські.

"Ми не можемо говорити про вільні та демократичні вибори, коли опозиційним лідерам не дозволено брати участі. ЄС та його країни-члени, які також є членами ООН та ОБСЄ, можливо, врахують цей аргумент при оцінці виборчого процесу. Думаю, це стане серйозним козирем для європейських демократій в процесі оцінювання виборів ОБСЄ та БДІПЛ", - резюмував євродепутат.

Зараз ви читаєте новину «Євродепутати: Вибори без Тимошенко й Луценка - це сором для України». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

138

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 6583
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути