Депутат Європейського парламенту Чарльз Теннок (група європейських консерваторів та реформістів) вважає, що проведення парламентських виборів без лідерів опозиції – Юлії Тимошенко та Юрія Луценка – є соромом для влади України.
"Особисто для мене, парламентські вибори в Україні, позбавлені опозиційних лідерів, - сором, а їх результат не представлятиме реального вердикту народної думки, і ця ситуація підірве легітимність обраних парламентарів", - сказав Чальз Теннок, коментуючи відмову Центральної виборчої комісії зареєструвати Юлію Тимошенко та Юрія Луценка кандидатами у народні депутати.
Євродепутат також додав, що ініціюватиме окрему доповідь Європейського парламенту щодо недемократичності проведення парламентських виборів в Україні.
"За згодою, Європейський парламент, коли спостерігає за виборами в країнах ОБСЄ працює у форматі "трійки" з ОБСЄ та Радою Європи при підготовці спільної фінальної доповіді. Водночас, це – добровільна згода, і я, за необхідності, закличу Європарламент підготувати окрему доповідь, яка висвітлить недемократичний клімат, в якому проводяться ці вибори", - наголосив він.
У свою чергу депутат Європейського парламенту, віце-президент Європейської народної партії Яцек Сарюш-Вольські (група народних партій, Польща) додав, що відмова Центральної виборчої комісії зареєструвати Юлію Тимошенко та Юрія Луценка кандидатами у народні депутати є продовженням політики чинної влади на усунення лідерів опозиції від участі у політичному житті країни.
"Відмовивши в реєстрації Тимошенко та Луценку, Центральна виборча комісія порушила українську Конституцію. Цей текст розрізняє право на реєстрацію кандидатом та право на участь у виборах: він говорить, що засудження може бути причиною у відмові особи стати членом парламенту, однак уточнює, що засудження не може бути підставою для відмови у реєстрації на парламентських виборах. Рішення Центральної виборчої комісії підтверджує в цьому випадку намір української влади та Президента Януковича вилучити політичних опонентів та опозиційних лідерів", - пояснив євродепутат.
За його словами, це рішення ще більше ускладнить відносини України з Європейським Союзом.
"Важко уявити, щоб це рішення не ускладнило ще більше відносини Україна-ЄС. Мабуть, стане навіть складніше українській владі отримати будь-яке спрощення у діалозі, що, у свою чергу, вразить звичайних громадян України", - зазначив Сарюш-Вольські.
"Ми не можемо говорити про вільні та демократичні вибори, коли опозиційним лідерам не дозволено брати участі. ЄС та його країни-члени, які також є членами ООН та ОБСЄ, можливо, врахують цей аргумент при оцінці виборчого процесу. Думаю, це стане серйозним козирем для європейських демократій в процесі оцінювання виборів ОБСЄ та БДІПЛ", - резюмував євродепутат.
Коментарі
138