Народний депутат Олег Зарубінський переконаний, що деякі євродепутати виступають віп-агітаторами української опозиції.
Він наголосив, що його здивували заяви євродепутатів, які нещодавно відвідали Україну.
"Мене вразив як політика останній візит двох євродепутатів — Ребеки Хармс і Вернера Шульца. Я відкидаю викидання на стадіонах плакатів і таке інше — очевидно, вони виступили як віп-агітатори опозиції. Більше того, мені більшість їхніх тез нагадують "темники", які свого часу були, тобто треба назвати тезово те, що треба назвати", - пояснив парламентар.
Нардеп наголосив на трьох тезах, які озвучила Хармс.
"Перша теза: газовий договір 2009 року України з Росією є типовий договір Росії з іншими державами, такий же як з Німеччиною, це найкращий для України в той час договір. Друга теза — цей договорів пройшов експертизу в ЄС до підписання, - навів він висловлювання євродепутата. - Тобто, український президент казав, що він місяць не міг побачити текст цього договору, а в ЄС виявляється цей договір пройшов експертизу ще до того, як він був підписаний".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тейшейру не пустили до Тимошенко: "Мені сказали, що я вже не посол ЄС в Україні"
Зарубінський наголосив, що голова представництва Європейського союзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра спростував цю заяву.
"І третя позиція. Ця ж пані Хармс сказали, що Євро-2012 був наданий України з політичних міркувань. Вона сказала, що це було політичне рішення надати Польщі, і особливо Україні Євро-2012", - зазначив депутат.
Він пояснив: "Тут у мене виникає цікаве питання: значить, коли Німеччина все робила для того, щоб Україні не надали Євро-2012 (а це правда, вони до останнього боролися, щоб Україні Євро-2012 не було надано), це було політичне рішення, значить тоді політична позиція Німеччини була в том, щоб Україні не надати можливість проводити Євро-2012".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Євродепутати нагадали, що рішення про проведення Євро в Україні було політичним
Зарубінський переконаний, що подібні заяви свідчать про некомпетентність і заангажованість європейських політиків.
"Перший варіант - це абсолютна некомпетентність щодо України, я маю на увазі ці газові договори. Друге — повна заангажованість щодо українських справ. Третій варіант — віп-агітаторство з боку однією з конкуруючих сторін. І четвертий варіант, до якого я схиляюсь, - це все разом", - підкреслив нардеп.
Коментарі
22