Всі рішення, які прийняло "виїзне" засідання Верховної Ради жодного відношення до парламентаризму не мають.
Про це у коментарі сказав народний депутат від "Свободи" Андрій Мохник.
Відповідаючи на запитання, чи готова опозиція піти на компроміс у перемовинах з Партією регіонів, аби Верховна Рада таки запрацювала у звичному режимі, він наголосив, що це можливо лише за вирішенням головних питань, які зараз ставлять представники опозиційних сил.
"Компроміс — це домовленості. А ми говоримо про виконання Конституції і законів. Тобто, є питання неконституційної Пенсійної реформи, є питання недовіри уряду, оскільки він не представив програму своїх дій і веде Україну просто в економічне провалля. І є питання київських виборів, які мають бути призначення, бо міського голови немає вже майже рік, а повноваження Київради збігають у червні 2013 року. Тому питання відновлення роботи Верховної ради — це власне ці питання, про які я сказав: Пенсійна реформа, уряд і вибори", - пояснив Мохник.
Коментуючи сьогоднішнє "альтернативне" засідання більшості, проведене поза межами парламенту, "свободівець" наголосив:
"Якщо людина хоче бути блазнем, ми не можемо цьому перешкоди. Якщо блазні збирають свій трудовий колектив і проводять якісь збори свого блазнівського колгоспу — ми теж не можемо цьому перешкодити. Але яке це має відношення до парламенту, парламентаризму, Конституції?".
Він також запевнив, що всі рішення, які прийняла сьогодні більшість є абсолютно нелегітимними.
"Жодного закону Верховна Рада сьогодні не ухвалювала. Те, що ці колгоспні збори за щось піднімали руки — це не має відношення до ухвалення законів. Завтра вони десь зберуться у Севередонецьку, ще десь у підворотні, у "Межигір'ї", "Конче-Заспі" чи бані. Але який це має стосунок до парламентаризму? Чітко в Конституції і регламенті зазначено: рішення ухвалюються в будівлі парламенту. Адреса парламенту — Грушевського, 5. Крапка", - наголосив "свободівець".
Мохник додав: "А те, що вони по підворотнях роблять, то це може у них тяга до своєї молодості, коли вони вирішували все на "сходняках". Це не має відношення до парламентаризму. Звісно, може така форма роботи їм зручніша, але є Конституція і закон, і вони мають бути народними депутатами, а не пацанами".
Коментарі
11