Ексклюзиви
неділя, 25 серпня 2013 10:13

"ЄС займає інфантильну позицію щодо України" - євродепутат про торгову війну

"ЄС займає інфантильну позицію щодо України" - євродепутат про торгову війну
Павел Коваль. Фото: eastbook.eu

Підписання угоди про асоціацію Україна - ЄС залежить від рішучості як українських, так і євросоюзівських еліт.

Таку думку висловив депутат Європейського парламенту з Польщі Павел Коваль в статті для Радіо Свобода і польського видання Dziennik Polski.

На його думку, Україна сьогодні особливо потребує чіткого заяві з боку Брюсселя.

"Якщо взяти до уваги той факт, що Росія є ключовим партнером Євросоюзу, то його спроби сховати голову в пісок у відповідь на відкритий шантаж торговельною війною є позицією інфантильною", - зазначає політик.

Разом з тим, Коваль вважає, що з початку свого президентства Віктор Янукович стоїть на роздоріжжі між ЄС і Росією, "офіційний курс влади є проєвропейським, проте позитивні жести в бік Брюсселя врівноважують такі ж стосовно Москви".

"З одного боку, Янукович знає, що, якщо при ньому з країною буде підписано угоду про асоціацію з ЄС, Москва не надасть йому підтримки на президентських виборах, які відбудуться через два роки, і зробить все можливе, щоб усунути його з української політики. З іншого боку, якщо угода він не підпише, то відверне від себе проєвропейськи налаштоване українське суспільство і, як наслідок, може мати проблеми з отриманням підтримки більшості виборців. Можливо, він перевіряє, наскільки довго вдасться протриматися в підвішеному стані ", - вважає євродепутат.

"З цим всім може допомогти рішення справи Юлії Тимошенко та поступове впровадження реформ", - радить польський політик.

На його думку, ключове завдання - "пережити" час до саміту "Східного партнерства" ЄС у Вільнюсі в листопаді, а коли підпис стає доконаним фактом, то Росія звичайно "погоджується з очевидністю і починає просто співпрацювати".

Зараз ви читаєте новину «"ЄС займає інфантильну позицію щодо України" - євродепутат про торгову війну». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

65

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути