
Рада Європейського Союзу продовжила захист для українських біженців із 4 березня 2024 року до 4 березня 2025-го.
Про це європейський орган повідомив у четвер. Рішення ухвалили у Брюсселі під час засідання Ради ЄС з питань юстиції та внутрішніх справ.
"ЄС підтримуватиме український народ стільки, скільки буде потрібно. Продовження статусу захисту дає певність понад 4 мільйонам біженців, які знайшли безпечний притулок у ЄС", – заявив Фернандо Гранде-Марласка Гомес, в.о. міністра внутрішніх справ Іспанії, що нині головує в Раді ЄС.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Війна не завадить вступу України в ЄС, у блоці є консенсус про початок переговорів ‒ віцепрем'єрка
Що означає тимчасовий захист
Тимчасовий захист забезпечує негайний і колективний (тобто без необхідності розгляду індивідуальних заяв) захист переміщених осіб, які не в змозі повернутися до своєї країни походження.
Мета полягає в тому, щоб зменшити тиск на національні системи надання притулку та дозволити переміщеним особам користуватися узгодженими правами в ЄС. Вони включають можливість проживання, доступ до ринку праці та житла, медичну і соціальну допомогу, освіту для дітей.
За даними Організації Об'єднаних Націй, Польща прийняла найбільше біженців із України – 1,5 млн осіб.
Через повномасштабну російську агресію з України виїхали 6,2 млн громадян, сказала заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.
Коментарі