Четвер, 05 травня 2011 19:32

ЄС може відтермінувати скасування віз для українців - експерт

ЄС може відтермінувати скасування віз для українців - експерт

Доповідь Європолу щодо загроз скасування візового режиму між Україною та ЄС не матиме суттєвого впливу на відповідні перемовини.

Про це у коментарі Gazeta. ua сказав директор Українського інституту публічної політики Віктор Чумак.

"Ці ризики просто будуть враховуватися під час роботи над лібералізацією візового режиму. Контролюючі та спеціальні служби повинні з'ясувати ці загрози та знайти на них адвекватні відповіді і для України та ЄС. Якщо говорити про транзитні потоки, наркотрафік то вони існують, хоча зараз вони стали набагато меншими. Скасування візового режиму звичайно підвищує ризики наркотрафіку з використанням громадян України і ніхто не може на 100% гарантувати що цього не буде, однак на це відповідні служби мають шукати адекватні відповіді", - підкреслив експерт.

"Взагалі візовий режим існує для добропорядних громадян. Для злочинців ніколи не існувало ні кордонів, ні візових режимів", - додав Віктор Чумак.

В той же час експерт припустив, що наслідком доповіді може стати відтермінування скасування візового режиму між Україною та ЄС.

"Як і у будь-якому випадку є лобісти Україні і є антилобісти України, тому можливо такі розмови можуть бути спрямовані на те, що підвищити градус напруженості у перемовинах чи показати, що це недоречно. Вони можуть дещо загальмувати процес(лібералізації візового режиму - Ред.), але я сумніваюся, що це може призвести до достатньо негативних результатів", - підкреслив політолог.

"Вплинути на це(скасування віз-ред.) може зовсім інше питання. Це зменшення рівня демократичних свобод, тиск на свободу ЗМІ, корупція в Україні. Але це те, що записане у плані дій, а це, як кажуть супутні проблеми", - резюмував Віктор Чумак.

Нагадаємо, що 5 травня Європол оприлюднив доповідь щодо наслідків скасування візового режиму для України. У документі, зокрема зазначається, що наслідком цього може стати зростання  організованої злочинності у ЄС.

Зараз ви читаєте новину «ЄС може відтермінувати скасування віз для українців - експерт». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 7044
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути