У законопроекті про запобігання екстремізму та покарання за його здійснення передбачена окрема стаття, яка стосується діяльності засобів масової інформації.
Про це у коментарі Gazeta.ua розповів автор документу, народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко.
"У документі передбачена окрема стаття щодо засобів масової інформації. Я мав дискусію із представниками ЗМІ з цього приводу. Ми увели нові дефініції, адже треба розрізняти видавників, авторів та інших. У статті також піднімається питання Інтернету. Воно не таке просте, як здається", - зауважив Колесніченко.
Парламентарій запевнив, що у законопроекті передбачено, щоб людину, яка пише про ті чи інші події, "часом не покарали за те, за що вона не відповідає".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ми не повинні чекати, поки нас захлесне екстремізм - Колесніченко
"Тому, насамперед, головна мета законопроекту - це профілактична робота. Про профілактику та навчання написана третина цього документу - що робити і чого не можна робити. Адже людина повинна розуміти, що таке екстремізм, що не можна до нього закликати і здійснювати екстремістські дії", - додав "регіонал".
Він також уточнив, що, згідно його законопроекту, спочатку до кандидатів в "екстремісти" буде надіслано попередження.
"Потім передбачені ще проміжні зауваження. Якщо людина не прислухається, то її покарають. Зрештою, усе залежатиме від наслідків екстремістської діяльності. Якщо наявні тяжкі наслідки, то, безумовно, за них буде і важке покарання", - резюмував Колесніченко.
Коментарі
10