Експерти сходяться на думці, що Партія регіонів не зможе створити конституційну більшість у новому складі Верховної Ради України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці потребують нове покоління політиків — соцопитування
"Я не думаю, що в Україні буде конституційна більшість - 300 (мандатів - gazeta.ua) - після виборів у чинної влади. Але думаю, що десь на рівні 240-250 голосів влада матиме", - висловив свою позицію голова Комітету виборців України (КВУ) Олександр Черненко на прес-конференції в середу в Києві.
З ним згоден голова Центру політичного аналізу "Пента", політолог Володимир Фесенко.
"Згоден, що Партія регіонів може вийти на більшість, але за рахунок депутатів самовисуванців", - сказав Фесенко.
"Конституційної більшості зараз явно не буде. Її будуть формувати, коли стане питання про внесення змін до Конституції України", - додав політолог.
За його словами, при створенні конституційної більшості в майбутньому вирішальне слово буде за власниками депутатських пакетів - олігархами.
Фесенко висловив думку, що сумарно опозиційні сили зможуть набрати 160-170 мандатів у Верховній Раді. За його словами, опозиція повинна зробити все, щоб "мати блокуючий пакет у Верховній Раді, щоб було не менше 150, а краще 170 мандатів".
За словами директора Київського центру політичних досліджень і конфліктології Михайла Погребінського, "у Партії регіонів є шанси отримати самостійно 226 голосів".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Удар" обігнав Об'єднану опозицію завдяки перемозі Кличка над Чарром - соціолог
Він також зазначив, що тема 300 голосів (конституційної більшості - gazeta.ua) може виникнути досить скоро.
"Тема 300 голосів може виникнути дуже швидко. Чим ближче 2014 рік, не 2015 (в 2015 році, в Україні повинні відбутися чергові президентські вибори - gazeta.ua), тим менше шансів буде утримати більшість", - сказав Погребинський.
Згідно з українським законодавством, конституційна більшість (300 голосів) необхідно при зміні Конституції України.
Коментарі
17