субота, 15 травня 2010 18:13

Експерт сказав, чим Україна могла б шантажувати "Газпром"

Експерт сказав, чим Україна могла б шантажувати "Газпром"
В сучасних умовах можливе об'єднання НАК "Нафтогазу" і російського "Газпрому".

Таку думку у коментарі Gazeta.ua висловив директор Української асоціації виробників альтернативного твердого палива Іван Надєїн.

"Нафтогаз" – найбільший транспортер газу, а "Газпром" – найбільший добувач. Єдине питання на яких умовах і за яких підстав це об'єднання станеться. Собівартість частки "Нафтогазу" буде близько 8%, решта – частка "Газпрому". Проте ми маємо ГТС, завдяки чому можливий варіант 50% на 50%", - зазначив експерт з енергетичних питань.

На думку Надєїна, така ситуація виникла виключно через геополітичні обставини, а саме – через залежність української економіки від газу.

"Україна, на відміну від європейських країн, не зменшує споживання газу, а навпаки збільшила закупівлю на 3 млрд куб. м, не реалізовуються програми з енергозбереження. Знаходимось в залежності від російського газу, тому виникають питання і про об'єднання", - сказав він.

Надєїн назвав умови, за яких таке об'єднання може мати економічні вигоди для нашої країни.

"Якщо це буде створення консорціуму, в якому Україна матиме більшість для повного управління, "Газпром" буде інвестувати в реконструкцію ГТС, а також в суміжні галузі. Проте в умовах повного диктату з позиції газового монополіста-імпортера такі варіанти неможливі", - переконаний експерт.

За його словами, погоджуватись на паритетні умови Росії немає сенсу, бо у неї є всі важелі впливу.

"Якби Україна рухалась до поступового зменшення імпорту газу, могла б певним чином шантажувати Росію впровадженням нових технологій, переходом на альтернативні джерела енергії, то мали б козирі", - додав Надєїн.

Зараз ви читаєте новину «Експерт сказав, чим Україна могла б шантажувати "Газпром"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

5

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути