четвер, 06 травня 2021 20:23

Експерт розповів, чому зустріч із Блінкеном стала неприємним досвідом для Зеленського

Експерт розповів, чому зустріч із Блінкеном стала неприємним досвідом для Зеленського
Ілія Куса: "Блінкен назвав дві головні проблеми України – Росія й олігархи". Фото: Радіо Свобода

Візит держсекретаря Ентоні Блінкена – це своєрідна інспекція України на предмет просування реформ. Україні було дано інструкції – що вона має зробити, аби відновити довіру США. Про це Gazeta.ua розповів експерт-міжнародник Ілія Куса.

"Візит представників США був схожим на приїзд ревізора, – вважає він. – Під час прес-конференції президента Зеленського і держсекретаря Блінкена було зрозуміло, що останній висловлює невдоволення тим, як просуваються реформи в Україні. Взаєморозуміння з цих питань у сторін немає, принаймні поки що.

Загалом основна мета візиту – це заслухати американську сторону, яка давала фідбек стосовно того, що відбувалося в Україні за останні рік-півтора. Також представники США хочуть звірити годинники з Києвом і встановити контакт нової американської влади з українською владою. Більше йшлося про те, що має зробити Україна, аби відновити довіру Сполучених Штатів. І навряд чи ця довіра відновиться одразу – має пройти якийсь час".

Питання внутрішніх реформ в Україні є пріоритетним для Америки, стверджує експерт.

"Блінкен назвав дві головні проблеми України: зовнішня – ворожа Російська Федерація, стримування зовнішньополітичних амбіцій Росії у Центрально-Східній Європі, і внутрішня – національний олігархат, який США хотіли б послабити. Для цього й потрібні всі обговорювані реформи – зміни в судоустрої, посилення ролі прозахідних структур і призначення певних людей у державні корпорації, такі як "Нафтогаз". Все це спрямоване на обмеження олігархічних груп, які негативно сприймаються у Штатах".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Блінкен вшанував загиблих українських воїнів і зустрівся з Епіфанієм

Результат візиту Блінкена – встановлення контактів та обмін думками, вважає Ілія Куса.

"Я думав, що візит буде набагато складнішим, буде більше тем для обговорення. Але все виглядало як інспекція. Блінкен розкритикував повільний хід реформ, запевнив Україну, що підтримка нікуди не зникла і США й надалі її підтримуватимуть – і все. Більше ніяких вагомих заяв не було. По суті відбувся обмін думками. Факт встановлення контактів з адміністрацією Байдена є позитивним. Але сам візит – не дуже приємна подія в політичному житті Зеленського, що показав себе на прес-конференції не найкращим чином. Проте це краще, ніж відсутність контакту взагалі".

У квітні президент Володимир Зеленський мав телефонну розмову з американським колегою Джозефом Байденом. Байден запевнив, що США не залишать Україну без підтримки. Вони обговорили реформи та боротьбу з корупцією.

Зараз ви читаєте новину «Експерт розповів, чому зустріч із Блінкеном стала неприємним досвідом для Зеленського». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути