В найближчі два дні настане перелом у протистоянні протестувальників та влади.
Про це в коментарі Gazeta.ua сказав політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Володимир Горбач.
"Останнім часом Майдан демонструє величезні впертість, рішучість та самопожертву. Це те, що не дозволить владі перемогти. Люди не скоряться у будь-якому випадку. Озброєне повстання — адекватна відповідь на дії влади. Вона не залишила інших способів для опору. Цю форму протистояння потрібно було доповнювати економічним тиском на режим Януковича, аби його ослабити та позбавити ресурсів. Мали б бути заклики до несплати податків та звернення до Заходу оголошувати дефолт в Україні. Таким чином можна було б економічно їх знекровити", - наголосив він.
За словами експерта, західні країни не розуміли природу конфлікту, який був на вулицях Києва.
"Вони думали, що у нас є демократичні процедури, парламент, де можна політично розв'язати питання. Захід не розуміє психологію Януковича та його можливих дій. Коли погрожує застосуванням санкцій у майбутньому, режим робить висновок, що цього ніколи не станеться. Ніби вони просто "сваряться пальчиком". Замість того, аби запровадити санкції після побоїща 30 листопада, на Заході три місяці переосмислювали цю ідею. Це в тому числі привело до людських жертв на вулицях столиці", - зауважив Горбач.




















Коментарі