Про це в коментарі Gazeta.ua сказав директор інституту проблем управління ім. Горшеніна Володимир Фесенко.
"Або вона залишиться конкурентною, або режим керованої демократії остаточно переможе", - зауважив політолог.
Головним фаворитом прийдешньої кампанії Володимир Фесенко назвав Партію регіонів. Водночас на думку експерта, серйозну конкуренцію "регіоналам" складе партія віце-прем"єра з економічних питань Сергія Тігіпка "Сильна Україна".
"Сильна Україна"розкручена політична сила, яка ідучи під прапором реформ, цілком здатна конкурувати з"регіоналам" у їхній вотчині", - зауважив аналітик.
Водночас, політолог наголосив, що через закон про місцеві вибори у партії Тігіпка залишилося вкрай мало часу на кампанію.
Говорячи про партнерів "регіоналів" по коаліції, Володимир Фесенко прогнозує, що блок Литвина провалиться у кампанії.
"У Литвина дуже серйозна криза і дай Бог їм зачепитися за декілька місцевих Рад. В той же час, комуністи, завдяки декларованій опозиційності до діючої влади дещо покращать свій результат", - прогнозує аналітик.
Ще одним невдахою кампанії на думку Фесенка стане Арсеній Яценюк.
В той же час, політолог прогнозує, що конкуренцію партії Юлії Тимошенко - "Батьківщина" в Західних регіонах складе політична сила Олега Тягнибока - "Свобода".
"Свобода", беручи участь у мітингах, які організовує БЮТ змогла суттєво наростити м"язи і тепер стане напевне головним конкурентом для Юлії Тимошенко. У "Фронту змін буде як мінімум дуже мало часу на підготовку до виборів. Не думаю, що вони покажуть серйозний результат", - зауважив Фесенко.
Політолог також переконаний, що кампанія принесе низку несподіванок. Зокрема, Фесенко не виключає повернення у велику політику соціалістичної партії.
"Я не виключаю, що на хвилі розчарування у політиці Партії регіонів до місцевих рад пройдуть представники соціалістичної партії", - резюмував аналітик.
Нагадаємо, що 11 вересня офіційно стартувала виборча кампанія з місцевих виборів.
Згідно до закону про місцеві вибори, голосування на виборах до міськ та облрад відбувається за змішаною системою. Сільських же депутатів будемо обирати за мажоритарною системою.
Кандидатів у міські голови можуть висувати тільки партії. Самі ж вибори градоначальників відбуватимуться як і раніше за мажоритарною системою відносної більшості.
Коментарі
44