Голова КДБ Білорусі Зайцев погрожував життю і здоров'ю дружини та дитини екс-кандидата у президенти Білорусі Андрія Саннікова.
Про це сам підсудний Санніков розповів під час засідання Партизанського райсуду Мінська, де триває процес проти нього та молодих активістів білоруської опозиції.
Санніков розповів суду, які тортури застосовували у СІЗО КДБ.
"Ставлять на розтяжку. У холодному приміщенні можуть протримати тривалий час, змушували присідати, хоча я говорив, що у мене травмована нога. Це не діяло. Потім дозволяють одягнутися. І це відбувається у присутності людей в масках, які б'ють у стіни, кричать нелюдськими голосами".
"Я знаходився як худоба під нарами, з поганим самопочуттям, із хворою ногою", — описав те, що відбувається Санніков.
Підсаджені "співкамерники" радили зробити як інші кандидати, які написали Лукашенку покаянні листи, — розповідає опозиціонер.
Він уточнив, що був позбавлений права на листування протягом місяця, не одержував листів від рідних.
"Коли мені пред'явили звинувачення, я дізнався що десь поруч у камері знаходиться моя дружина. Я дізнався, що мого сина хотіли викрасти. Мені було сказано, якщо я хочу допомогти дружині, то повинен давати потрібні свідчення. У мене відбулася примусова розмова з головою КДБ Зайцевим, що погрожував життю та здоров'ю моєї дружини й дитини.
Коли я відмовився підтверджувати брехню, яку мені пропонували, Зайцев мені сказав, що до моєї дружини і до дитини буде вжито більш жорстких заходів. Я розгубився від такого, тому що людина, яка знаходиться на такій посаді, не повинна говорити як кримінальний авторитет. Я сприйняв серйозно ці слова і зрозумів, що насправді від мене залежить життя дружини і сина, бо дружина була у цій в'язниці", — розповів підсудний.
Нагадаємо, 27 квітня у Мінську розпочався суд над екс-кандидатом у президенти Білорусі Санніковим.
Лідер громадянської кампанії "Європейська Білорусь" звинувачується за 293-ю статтею Кримінального кодексу Білорусі - організація масових заворушень. Йому загрожує до 15 років позбавлення волі.
Разом зі справою Саннікова розглядають справи молодіжних активістів Іллі Василевича, Олега Гнедчика, Федора Мірзаянова, Володимира Єременка, яких звинувачують в участі у заворушеннях.
Як повідомлялося, за офіційними даними, Лукашенко набрав на виборах 79,65% голосів виборців.
Міжнародне співтовариство не визнає результатів цих виборів.
19 грудня 2010 року на площі Незалежності у Мінську відбулися зіткнення представників опозиції з бійцями ОМОНу. Акція опозиції була жорстоко придушена спецназом МВС і бійцями Внутрішніх військ РБ.
Після подій 19 грудня ЄС ввів низку санкцій проти офіційного Мінська. Брюссель, зокрема, вимагає звільнення політичних ув'язнених і покарання винних у застосуванні сили проти мирних демонстрантів.
Коментарі
6