У другій доповіді Європейської комісії (ЄК) про виконання Україною Плану дій щодо лібералізації візового режиму Брюссель заявляє про "деякий прогрес", досягнутий Києвом.
"Деякий прогрес був досягнутий в області безпеки документів", - констатує ЄК. При цьому наголошується, що "правова основа" для видачі біометричних паспортів не завершена, ще необхідно прийняти план дій і програму для повного впровадження паспортів. Також не підписано закон "Про документи, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України".
Щодо нелегальної міграції та реадмісії, то там зазначається, що необхідні законодавчі рамки створено, зокрема і для забезпечення підготовки кодексу для боротьби з корупцією. Разом з тим, ще необхідні додаткові зусилля для зміцнення міжвідомчого співробітництва у сфері управління кордоном.
ЄК також констатує відповідність українського законодавства європейському у сфері надання притулку. Одночасно зазначається, що "деякі важливі положення потребують змін".
У блоці "Громадський порядок і безпека" говориться, що Україна "досягла певного прогресу" в узваленні необхідної законодавчої бази. Критиці піддано відсутність плану дій з впровадження відповідної Стратегії, ухваленої ще в жовтні 2011 року, який би містив конкретні терміни, відповідальні особи, бюджет, показники ефективності і моніторинг процесу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Європейські перспективи України залежать від рішення Януковича
Також "обмежений прогрес" було досягнуто в сфері боротьби з корупцією, зазначає Єврокомісія
Щодо зовнішніх відносин та фундаментальних прав наголошується, що Україна "досягла певного прогресу. Разом з тим, ще необхідні додаткові положення в національному законодавстві". Нормативно-правова база також потребує перегляду, щоб забезпечити право на справедливий, неупереджений та прозоре судовий розгляд", - йдеться в оцінці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄС скасує візи для українців через два роки - євродепутат
Ще однією невирішеною проблемою, на думку ЄК, є те, що Україна досі не ухвалила "всеосяжне антидискримінаційне законодавство з метою забезпечення ефективного захисту проти всіх форм дискримінації".
Коментарі