![Допоможіть визначитися: депутат виступає і за ринок, і проти ринку, і за держдопомогу](https://static.gazeta.ua/img2/cache/preview/838/838045_w_300.jpg?v=0)
Народний депутат від фракції "Самопоміч" Вікторія Войціцька виступає одночасно за ринкове ціноутворення, проти ринкового ціноутворення та ініціює збільшення державних дотацій для вугільної галузі.
Такий висновок можна зробити з коментаря Войціцької виданню "Апостроф".
Зокрема, на думку Войціцької, держшахти сьогодні перебувають в жалюгідному стані, оскільки там "зашкалює корупція", йдуть "маніпуляції закупівлями", а ціна на вугілля держшахт встановлюється адміністративно міністерством.
"В результаті на рахунках шахт не залишається грошей саме перед виплатою зарплат, і фактично заручниками тримають наших шахтарів. Те, що ми побачили рішення уряду - 75% надходжень за видобуте і продане вугілля йдуть на зарплати - правильний крок, але цього мало", - зазначила депутат.
Щоб змінити ситуацію, депутат ініціювала законопроект про збільшення дотацій для держшахт з бюджету на 2018 рік на 2,8 млрд грн. "Через те, що вимиваються гроші, не вистачає грошей для технічного оновлення, для відкриття нових лав, видобуте вугілля - поганої якості... Відповідно, держава повинна поставити питання: які шахти - перспективні, а вони є (наприклад, на Волині ), і цільовим має бути використання коштів на шахтах при повному контролі, у тому числі, з боку громадськості, щодо закупівель", - зазначила вона.
Одночасно з посиленням державного втручання у розвиток галузі, Войціцька також очікує залучення інвесторів у вуглепром, зокрема, для передачі держшахт в концесію. "Інвестори будуть приходити і брати фінансові зобов'язання, і також будуть брати зобов'язання соціальні, щоб не залишити міста без бюджетоутворюючих підприємств і не залишити людей без заробітку", - підкреслила Войціцька.
Вона також вважає, що в перспективі шахти, які окупаються, повинні продавати вугілля безпосередньо покупцям. "Ми повинні перейти до ринку, але цей перехід повинен бути логічним і таким, який дозволить забезпечити соцзахист шахтарів", - впевнена депутат.
При цьому загальновідомо, що Вікторія Войціцька не підтримує схвалювані інвесторами підходи до ринкового ціноутворення, серед яких так звана формула "Роттердам+", після впровадження якої, за підрахунками голови Незалежної профспілки гірників України і Конфедерації вільних профспілок України Михайла Волинця, держшахти отримали додатково 5 млрд грн.
Коментарі