Майже 170 народних депутатів отримали відшкодування за оренду житла у Києві на понад 30 млн грн.
Журналісти "Слідство.Інфо", переглянувши декларації нардепів, з'ясували, що "нерідко бюджетні кошти на оренду житла отримували депутати, які вказують у деклараціях нерухомість у Києві чи на його околицях, тож формально не потребують допомоги від держави".
Також від компенсації не відмовляються парламентарії з мільйонними доходами та заощадженнями.
Компенсації отримували чи отримують представники всіх 7 парламентських фракцій і груп, а також позафракційні депутати.
Однак 75% із тих, хто отримує відшкодування — представники фракції "Слуга народу". Житлову компенсацію з бюджету отримувала половина "слуг", на яких припадає майже 23 млн грн компенсації.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У серіалі - на велосипеді, в реальності - 15 авто. Показали кортеж Зеленського
До прикладу, "слуга" Андрій Клочко за оренду житла у столиці отримав майже 80 тис. грн компенсації. Водночас він народився й прописаний у Києві. Родичі його та його дружини вже багато років володіють 2 квартирами у столиці на 75 та 65 кв. м. Утім, депутат вирішив орендувати ще одну квартиру в Києві на 101 кв. м. за державні гроші.
Клочко пояснив, що винаймає житло, тому що у квартирах, якими володіють родичі, його сім'ї немає місця. А купувати власне житло начебто надто дорого: "Подивіться зараз на ті ціни, які виставляють за квартиру. У мене не було ніколи житла. Я не з тих людей, яким треба це житло купувати", — каже нардеп.
Торік у листопаді повідомляли, що перший віце-спікер Руслан Стефанчук хоче повернути державі всі компенсації, які він отримав на оренду житла.
Громадський рух "Чесно" оприлюднив дані, за якими Стефанчук одержав компенсацію за житло. За декларацією за 2018 рік, він жив у квартирі площею 101,8 кв. м, що належить тещі.
Коментарі