66% народних депутатів мають керівні посади у Верховній Раді.
Про це повідомляють у Комітеті виборців України.
Із 416 нардепів 251 є головами, першими заступниками, заступниками, секретарями чи головами підкомітетів.
Наприклад, у комітеті з питань культури та духовності 100% депутатів формально є керівниками. Крім голови, першого заступника, заступника та секретаря там діють 3 підкомітети, що також мають своїх голів.
У комітеті з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму на керівних посадах перебувають 88% депутатів (7 із 8 депутатів), з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення – 83% (5 із 6), у закордонних справах та з питань промислової політики та підприємництва – по 80% (8 з 10).
Найменше керівників у комітеті з питань аграрної політики та земельних відносин – 33% (10 із 30 депутатів) та комітеті з питань економічної політики – 44% (7 із 16).
"Значна частина депутатів страждають так званою генеральською хворобою, що передбачає надмірне захоплення регаліями. Тому в реформі парламенту потрібно не лише зменшувати кількість комітетів, але й кардинально змінити підхід до вироблення їхньої структури", - заявив голова КВУ Олексій Кошель.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нардеп оконфузився під час виступу з трибуни
Українці обрали Верховну Раду восьмого скликання на позачергових виборах 26 жовтня 2014-го. До парламенту пройшли: "Народний фронт", "Блок Петра Порошенка", "Самопоміч", "Опозиційний блок", Радикальна партія Олега Ляшка і "Батьківщина".
Свої повноваження парламент має скласти 2019 року.
Коментарі