Питання воєнної безпеки у сучасному світі має повернутися до пріоритетного порядку денного.
Це важкий, але необхідний вибір між бажанням зберегти рівень комфорту і добробуту та необхідністю перерозподілу ресурсів для сфери безпеки і оборони, написав секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов у Facebook.
Світ знову повертається до необхідності бути готовими до "гарячої" фази війни. Це вимагає сучасної армії, новітнього озброєння та навчених солдатів.
Данілов вважає, що така перебудова буде зроблена вчасно й усвідомлено чи пізно і під примусом.
Час ілюзій "вічного миру" закінчився 24 лютого 2022 року, подальше перебування в стані самозаспокоєння - смертельно небезпечне, написав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У США та Європи виникла гостра проблема з виробництвом зброї - WSJ
"Європейський Союз, США та інші країни демократичного табору стоять перед необхідністю ухвалення важливих стратегічних рішень - безумовного і невідкладного повернення питання воєнної безпеки до пріоритетного порядку денного", - зазначив Данілов.
Він наголосив, що ситуація з мільйонами снарядів для України - лакмусовий папірець готовності національних західних економік до військових викликів. А результати тесту максимально тривожні.
"Знищивши фашистську тиранію, Захід зробив помилку, недобивши вчасно його хрещеного брата-близнюка, російську диктатуру. Подальші помилки дорого коштуватимуть усім", - йдеться у дописі.
У Вашингтоні та в більшості європейських столиць ніхто не очікував, що Україна виживе в кінці лютого 2022 року. Директор ЦРУ Вільям Бернс таємно прилетів в Київ на прохання президента США Джо Байдена, попередивши президента Володимира Зеленського, що Росія планує його вбити.
США закрили посольство в Києві напередодні вторгнення і відправили певну зброю з великою помпою. Наприклад, протитанкові ракети Javelin. Але їх кількість була мізерною - близько 90 Javelin. Тодішній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, який теж знав про безнадійність української ситуації дозволив передати 2000 ракет NLAW. Ця зброя найкраще підходила для партизанської, а не для звичайної війни.
Коментарі