Бідзіна Іванішвілі може переслідувати найбільш непоступливих силовиків. Таку думку у новому номері журналу "Країна" висловив політолог Гела Васадзе.
"Якщо між лідерами буде протистояння, то десь за півроку неминучі дострокові парламентські вибори", - наголосив він.
1 жовтня в Грузії відбулися парламентські вибори. Опозиційна "Грузинська мрія" Бідзіни Іванішвілі набрала майже 55 відсотків голосів. За "Єдиний національний рух" президента Михаїла Саакашвілі проголосували 40 відсотків виборців. Жодна з інших партій не подолала 5-процентний бар'єр.
"Особливих змін у зовнішній політиці не станеться. Іванішвілі чітко оголосив, що зовнішньополітичні пріоритети Грузії – це США і ЄС. "Національний рух" звинувачує його у проросійськості, але це більше пропаганда. Хоча, звісно, Іванішвілі збив свій капітал у Росії у 1990-х. Має контакти в тамтешньому кримінальному світі. Він хоче реанімувати економічні й культурні зв'язки з Росією. Головне, щоб не за рахунок легітимації статусу Кремля у Південній Осетії та Абхазії. Іванішвілі вважає ці території частиною Грузії, окупованою росіянами. У його команді є люди, які вірять, що можна домовитися з Південною Осетією та Абхазією. Якщо поводитися з ними правильно і визнати сторонами конфлікту, тоді вони погодяться на співіснування з грузинами у рамках однієї держави. Але це неможливо, доки їх підтримує Кремль", - підкреслив Іванішвілі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мільярдер із французьким паспортом очолить Грузію
Політолог зауважив, що після 2013-го Саакашвілі може очолити опозиційну партію.
"Якщо він піде з посади президента цього року, сумніваюся, що його оберуть її лідером. Відповідно, він зникне з політики й стане приватною особою. У Грузії є закон про імунітет президента і його родини. Цим законом він убезпечений від переслідувань", - наголосив він.
Думки інших експертів щодо того, як змінюватиметься Грузія після перемоги опозиції на парламентських виборах, читайте у журналі "Країна" № 39 (142) за 11 жовтня 2012 року.
Коментарі
2